Aktuality

Zemanův chamtivý kancléř

M. Zeman se vždy stylizoval do role asketického člověka a politika a tento aspekt také vždy zdůrazňoval. A možná, že takový skutečně tak trochu je. Zato v jeho okolí nejsou žádní troškaři.

Hradní kancléř Mynář si nechá vyplácet plat srovnatelný s platem premiéra, vyšší než mají ministři. Plat, který mnohonásobně převyšuje minimální mzdu. Přitom blábolí cosi nesrozumitelného o Kolbence a sám ani není schopen vyřídit si jednu ze základních věcí, které jsou předpokladem pro výkon funkce hradního kancléře, a to bezpečnostní prověrku.

To si pan kancléř Mynář při svých předchozích aktivitách nevydělal, tolik, aby ve veřejné funkci projevil alespoň nějakou skromnost? Je to nepochopitelné a nepochopitelné je i to, že M. Zeman takovou věc trpí.

Chápu, že pan kancléř musí šetřit na rekonstrukci vily, kterou, poněkud hodně výhodně, zakoupil v pražských Strašnicích. Ale i jeho žena by jistě projevila pochopení proto, aby se jejich dům opravil o něco pomaleji, kdyby nyní bylo kolem platu jejího manžela méně ostudy.

Až zase M. Zeman, který se rád stylizuje do pozice lidového prezidenta, povede obvyklé řeči o skromnosti a službě veřejnosti, bude vhodná chvíle mu připomenout plat jeho kancléře. 

Kancléř Mynář předvádí nevídanou bařtipánskou chamtivost. Bez krytí M. Zemanem by si to však nemohl dovolit. Mynářův plat je zatím zřejmě největší chybou M. Zemana v úřadu prezidenta. A chyba neomluvitelná.

zpět na úvodní stranu
Další aktuality