Aktuality

Z předvolebních hesel ČSSD o církevních restitucích nezbylo nic

Z velkých předvolebních hesel, kdy ČSSD brojila proti církevním restitucím, už nezbylo vůbec nic. Pouze vzpomínky na tu a tam komické výstupy bývalé místopředsedkyně ČSSD A. Gajdůškové k tomuto tématu a mnoho nenaplněných slibů. Nyní ČSSD stáhla i senátorskou novelu zákona, která by církvím ukládala povinnost zveřejňovat zprávy o jejich hospodaření.

Církve, které krom hmotného majetku dostanou od státu v následujících třiceti letech také zhruba 60 miliard korun v hotovosti, nebudou muset zveřejňovat, jak s těmito veřejnými prostředky nakládají. Jinými slovy, budou si s nimi moci dělat, co chtějí.

ČSSD už se evidentně ani nesnaží vypadat jako ta strana, která chce bojovat proti současnému znění zákona o církevních restitucích a dává od tohoto tématu definitivně ruce pryč. Voliči tento přístup ČSSD jistě v následujících volbách rádi ocení, a zejména obyvatelé těch obcí, kde katolická církev v rámci církevních restitucí dává na odiv svou zcela asociální a nelítostnou stránku a neštítí se například ani boření obytných domů, aby na jejich místě stavěly parky…(obec Hradištko).

zpět na úvodní stranu
Další aktuality