Aktuality

Vystoupení prezidenta Zemana ve Sněmovně

Včera vystoupil v Poslanecké sněmovně prezident Zeman a přednesl poslancům svůj pohled na služební zákon. Andrej Babiš se potom nechal slyšet, že by prezidentu Zemanovi v jeho požadavcích ustoupil.

Vystoupení prezidenta Zemana k návrhu služebního zákona bylo nesmírně poučné. Sdělil široké veřejnosti, ba i zasvěceným, že on přece ve své vládě žádné politické náměstky neměl.  Pouze odborníky. Že přeci i přítomný ministr průmyslu a obchodu Mládek, který byl v Zemanově vládě náměstkem ministra financí, byl odborníkem, a nikoli politickým náměstkem. Nic proti takovému výkladu. Je to logika, kterou by jistě neocenil R. Descartes, ale jde o logiku prostě zemanovskou.  J. Mládek jistě odborníkem je, ale členem ČSSD byl i v době, kdy byl náměstkem na ministerstvu financí.

Andrej Babiš zřejmě celý vtip pochopil, a tak s prezidentem Zemanem souhlasí v potřebě provést změny v návrhu služebního zákona. Zkrátka, když je někdo pokládán za odborníka, může být i členem politické strany. Nemůže být diskriminován. Z tohoto hlediska je debata skutečně zbytečná a prezidentovi je možné v jeho požadavcích vyhovět.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

zpět na úvodní stranu
Další aktuality