Aktuality

Vnitorstranické referendum ČSSD

Včera jsem byl pozván do Událostí a komentářů, abych jako bývalý předseda nejvýznamnější levicové strany komentoval vnitrostranické referendum ČSSD. Jelikož jsem dlouhodobě nepřítomný v republice, musel jsem toto pozvání odmítnout.

V této věci ale docházím stále ke stejnému názoru, a to, že vnitrostranické referendum ČSSD bylo čistě spektakulárním krokem Sobotkova vedení. Otázky, o kterých se hlasovalo v referendu, měl už dávno rozhodnout nejvyšší orgán strany, a to buď Sjezd anebo Ústřední výbor.

Myslím si, že není tak důležité, jakým způsobem nominace na veřejné funkce probíhají, ale to, jak kvalitní jsou nominovaní kandidáti a jakou mají veřejnou podporu.

Osobně by mě velice zajímalo, jak organizačně a technicky v ČSSD primární volby zvládnou. Zda o kandidátech budou rozhodovat jen členové, anebo i „registrovaní voliči“ ČSSD atd. Osobně ale, jak už jsem zmínil, považuji vnitrostranické referendum sociální demokracie za alibistický krok a za jeden z defenzivních tahů vedené této strany, který má zakrýt submisivitu jejích vrcholných představitelů ke vztahu k A. Babišovi.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality