Aktuality

Vnímá vůbec předseda ODS realitu?

Předseda ODS Petr Fiala na tiskové konferenci volal po tom, aby ministr zahraničí silněji podpořil Izrael a kritizoval, že se Zaorálek zdržel hlasování o protiizraelské rezoluci v Radě OSN pro lidská práva.

 Požadavky předsedy ODS znění jako z jiného světa. V situaci, kdy se proti Izraeli začíná obracet, v souvislosti s útokem na  Gazu a rozsáhlé oběti v řadách civilního obyvatelstva Gazy, veřejné mínění celého světa, včetně jeho tradičních přátel, je nejlepší mlčet. A to ministr Zaorálek dělá.

Ani přátelé Izraele nemohou obhájit útoky na školy a jiná civilní zařízení a veřejné budovy. Je potřeba zprostředkovat mezi oběma stranami jednání, vyslechnout požadavky Palestinců ve vztahu Izraeli a dát Izraeli záruky zastavení raketových a dalších teroristických útoků…

Hamas je zřejmě připraven vést boje dál, což může směřovat k velké a trvalé změně veřejného mínění světa v prospěch Palestinců a také k oslabení pozic umírněných palestinských politiků. Kromě toho v husté městské zástavbě mohou být ztráty izraelské armády velmi rozsáhlé.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality