Aktuality

Velký den pana prezidenta

Včera měl M. Zeman zase jednou svůj velký den. Předával totiž ministrovi financí první dítě svého fondu, který má pomoci se splácením státního dluhu.

 Jeden milion korun. Což je pro umoření státního dluhu, který činí téměř 1, 7 bilionu korun zcela zásadní částka hodná pozornosti všech českých médií.

Zeman řekl, že jde o symbolickou částku. Podle něho je to ale také: „Morální výzva a v některých případech také morální facka těm, kdo zodpovídají za zvyšování státního dluhu v minulosti.“ Kdybych chtěl být jízlivý, vzpomenu například na privatizaci České spořitelny, která se odehrála za Zemanova premiérování…

Pan prezident si rovněž posteskl na naprostý nezájem českých politiků, které vyzval, aby přispěli na jeho osobní promoakci s tváří fondu na umořování státního dluhu: „Jediný z politiků, který se ozval, byl Jiří Paroubek, jenž řekl, že nic nedá.“
Státní dluh lze umořovat správnou fiskální a zejména hospodářskou politikou, nikoli plácáním do vody v podobě milionových příspěvků z nadačních fondů. Miloši Zemanovi bych doporučil, pokud nechce, aby se mu lidé smáli, aby o svém velkém fondu přestal mluvit a jeho činnost nechal v poklidu zcela utichnout.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality