Aktuality

Tomáš Hudeček a jeho slovo chlapa

Někteří radní i současný pražský primátor Tomáš Hudeček a bývalý primátor Bohuslav Svoboda byli za své působení v kauze Opencard posláni před soud. Jsou obžalováni z porušení pravidel hospodářské soutěže a porušení povinností při správě cizího majetku.

Ještě loňského srpna pan současný primátor ubezpečoval veřejnost, že v případě, že bude v souvislosti s Opencard, na kterou podle slov P. Béma, budeme jednou hrdí, obžalován, rezignuje na svůj post primátora. Teď je ale vše jinak. Hudeček podle svých slov sice ctí, že by politici neměli lpět na své funkci, pokud je čeká soud, ale sílící pochyby o vyšetřování a snaha definitivně vyřešit kauzu Opencard jej prý naopak dovedly k rozhodnutí pokračovat v jeho úsilí. Prý nebude ustupovat tlaku různých politicko-byznysových skupin. Takže na post primátora nerezignuje, ale navíc ještě kandiduje na tuto pozici i v letošních volbách. Za ODS mu bude konkurentem Bohuslav Svoboda, ostatně stejně „postižený“, a tedy obžalovaný ve zmíněné kauze.

Podle Hudečkových slov se zdá, že si svou funkci primátora plete s rolí vyšetřovatele. Nutno podotknout, že primátorování mu zrovna dvakrát nejde (prodražení už tak předražené stavby tunelu Blanka a i jeho chování v souvislosti s Opencard), ovšem to z něj vyšetřovatele nedělá. Nevím, v jakém úsilí to chce vlastně pokračovat, ale pokud to není úsilí co nejvíce znevěrohodnit a znedůstojnit pozici primátora hlavního města, měl by okamžitě odstoupit a společně s B. Svobodou zvážit svou kandidaturu v podzimních volbách. Neboť vážně hrozí, že se oba budou zúčastňovat zasedání pražské rady přímo v nápravném zařízení.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality