Aktuality

Tichý proces s exponentem TOP 09

Zatímco ve Sněmovně hoří spor o vhodnosti, nebo nevhodnosti toho častovat poslance ve Sněmovně přídomkem „komunistický fízl“, jímž nejlepší ministr financí všech dob M. Kalousek (TOP 09) označil Z. Ondráčka (KSČM), u soudu se znovu bude projednávat aféra s úplatky požadovanými V. Šiškou náměstkem (nejlepšího) ministra práce a sociálních věcí (všech dob) J. Drábka (TOP 09).

V. Šiška byl přímo navázán na špičky TOP 09 a tato strana za něj také nese plnou politickou odpovědnost. Při pohledu na agresivní postup představitelů TOP 09 ve Sněmovně je třeba připomenout, že krom Šišky má tato falešně moralizující strana také svého Bakalu. Bez něho a jeho investic by tato strana pravdy a lásky těžko dokázala uspět ve sněmovních volbách v roce 2010. Nesmíme zapomenout, že si Z. Bakala plody svého sponzorství této strany po volbách také sklidil, a to ve věci 44 000 bytů OKD, které získal při privatizaci OKD a které se také zavázal prodat jejich nájemníkům. Tehdejší ministr financí M. Kalousek však v této věci předvedl ukázkovou nečinnost a pomohl tím Z. Bakalovi v tom, aby své smluvní závazky (pokud jde o prodej bytů zájemcům z řad nájemníků za rozumné ceny) dodržet nemusel a mohl nájemníkům těchto bytů s klidným srdcem zvyšovat nájemné až na úroveň tržních nájmů. A ještě jejich prostřednictvím kasírovat státní dávku – příspěvek na bydlení – v nájemném.

TOP 09 je stranou, která má sama tunu másla na hlavě, a tak je velmi s podivem, jaký virvál dokážou její členové v Poslanecké sněmovně působit, aby se komukoli nemuseli omlouvat.

Je jen škoda, že Šiškovy praktiky dostávají v médiích podstatně menší prostor než to, kdo je, a kdo není „fízl“ a podobné podružnosti.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality