Aktuality

Syrský prezident Asad ocenil postoj České republiky

Syrský prezident B. Asad ocenil postoj České republiky, co se týče občanské války v Sýrii, a uvedl, že české firmy by se po válce mohly podílet na obnově Sýrie. Praha byla podle Asada objektivnější než řada evropských států, a to přesto, že vláda i další političtí představitelé ČR byli tlačeni k tomu, aby se Sýrií přerušili vztahy.

Český ministr zahraničí Zaorálek před časem řekl, že by v boji s Islámským státem (IS) nebyla být vylučována spolupráce s Asadem a Teheránem. Jsem rád, že doma kritizovaná zahraniční politika České republiky dochází ocenění v zahraničí, a to u prezidenta, který má mezi obyvatelstvem Sýrie zdrcující podporu.


B. Asad také uvádí, že postoj států Evropské unie vůči Sýrii se sice mění, ale jde jen o velmi pomalou a nesmělou změnu. Mnoho se politici dělat neodvažují, neboť před tím čtyři roky syrský stát, prezidenta, armádu i vše ostatní démonizovali. Nyní tedy politici EU připouštějí teror na syrském území, ale viní z něho syrského prezidenta.


Aby však mohl být Islámský stát v Iráku i Sýrii poražen, je třeba, aby Západ (tedy i USA) změnil svůj přístup k Íránu i k syrskému prezidentovi Asadovi. Úvahy o vycvičení a nasazení bojovníků protiasadovské opozice proti IS jsou pouhým blouzněním, které k vítězství nad IS nepovede, i kdyby bylo uskutečněno.

zpět na úvodní stranu
Další aktuality