Aktuality

Strana LEV 21 má lídra pro volby do Evropského parlamentu

Dnes ráno proběhlo jednání politického grémia strany LEV 21 – Národní socialisté, na které v dopoledních hodinách navázal seminář k volbám do Evropského parlamentu, které se uskuteční v květnu letošního roku. Strana LEV 21 – Národní socialisté se těchto voleb hodlá zúčastnit, a proto již nyní zahájila přípravy pro volební kampaň.

Grémium strany dnes zvolilo lídrem kandidátky LEV 21 pro volby do Evropského parlamentu předsedu strany Jiřího Paroubka. Ten se posledních voleb do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 nezúčastnil. Vedení LEV 21 rovněž schválilo složení svého volebního týmu, ve kterém budou zastoupeni jak členové nejužšího vedení strany, tak i další vybraní členové strany z vedení některých krajských organizací.

Strana dnes přijala také programové dokumenty k volbám do Evropského parlamentu. Základní programový dokument pod názvem „Program ochrany národních zájmů“ (http://www.nslev21.cz/eurovolby) doplňuje jeho zestručněná verze. Strana LEV 21 se chce v předvolební diskusi zaměřit na čtyři oblasti:

Národní socialisté budou prosazovat celostátní referendum k dostavbě dvou bloků JE Temelín. Byl rovněž přijat dokument pod názvem „Osobní závazek všech kandidátů strany LEV 21 do Evropského parlamentu“.

Závazek tvoří deset základních bodů:

  1. Budu hájit národní zájmy České republiky v rámci EU.
  2. Budu bojovat s korupcí a podpořím legislativu vedoucí k omezení korupce.
  3. Budu bojovat za prosperitu České republiky a hájit principy ekonomické výhodnosti rozhodnutí EU pro české občany
  4. Zasadím se o vyšší ochranu spotřebitelů v rámci EU.
  5. Budu prosazovat zvýšení spolupráce v sociální oblasti v rámci EU.
  6. Budu prosazovat zrušení daňových rájů v rámci EU a úplnou transparentnost v tom, kdo vlastní jakou právnickou osobu v Evropské unii.
  7. Budu prosazovat možnost nulové sazby DPH na vybrané komodity v oblasti základních potřeb a vybavení pro děti.
  8. Budu prosazovat nástroje na měření efektivity výdajů EU a efektivity a výkonnosti byrokratických orgánů EU.
  9. Budu prosazovat udržitelný rozvoj EU s akcentem na životní prostředí, ekonomiku a sociální oblast.
  10. Prosadím přísnější postup vůči zemím porušujícím dohody EU.

Tento veřejný závazek kopíruje základní cíle programu národních socialistů pro květnové volby do Evropského parlamentu. Slib jeho plnění bude první podmínkou pro každého, kdo se objeví na kandidátce strany.

Strana LEV 21 – Národní socialisté chystá na duben letošního roku programovou konferenci k volbám do Evropského parlamentu. Již dnes se vedení strany seznámilo s marketingovým plánem vedení volební kampaně, který má strana již k dispozici.

Jiří Paroubek, předseda LEV 21

zpět na úvodní stranu
Další aktuality