Aktuality

Spoluautor tzv. Kubiceho zprávy J. Hruška zpět na ministerstvu vnitra

Z médií jsem se dozvěděl neslýchanou zprávu. Na ministerstvo vnitra se údajně vrací jeden z hlavních autorů tzv. Kubiceho zprávy J. Hruška.

Chci připomenout, že tato „zpráva“ plná drbů nasbíraných v podsvětí a jiných lží, zveřejněná několik dní před volbami do Sněmovny v červnu 2006 ovlivnila závažným způsobem jejich výsledek. Hruška se podílel také na další berijovské policejní akci ÚOOZ v kauze Budišov před podzimními komunálními volbami v roce 2006. V. Jourová pak za pobyt ve vazbě v souvislosti s touto kauzou vysoudila od státu 2,7 milionu korun odškodného.

Hruška byl až do pádu prohnilé Nečasovy vlády klíčovým náměstkem a zástupcem zkompromitovaného ministra vnitra Kubiceho.

Kubice také Hrušku „odškodnil“ při odchodu z funkce na poměry české státní správy částkou značně nepřiměřenou, kterou pak Hruškovi Kubiceho nástupce na ministerstvu vnitra Pecina odmítl proplatit.

Nyní se má J. Hruška stát poradcem 1. náměstka ministra vnitra Jiřího Nováčka. Mám v této souvislosti několik otázek na premiéra Sobotku:

1)   Zda mu nepřipadá angažmá pana Hrušky na ministerstvu vnitra ve vládě s účastí sociální demokracie přeci jen trochu příliš?

2)   Jakou bude mít pan Hruška jako poradce pracovní agendu?

3)   Zda jeho administrativa hledá angažmá rovněž pro bývalého ministra vnitra Kubiceho a v jaké pozici?

4)   Zda již bylo Hruškovi proplaceno jeho loupeživé odstupné, které mu za minulé působení daroval J. Kubice?

5)   Zda se mu nedělá tu a tam špatně z personální politiky jeho vlády?

Jiří Paroubek

 

 

zpět na úvodní stranu
Další aktuality