Aktuality

Sobotka i Babiš ještě mohou Bakalu přimět, aby splnil svůj veřejný příslib

V závěru týdne byla média plná informací o fyzickém útoku chystaném na A. Babiše. Ten plánoval jeden z nešťastných nájemníků bytů OKD frustrovaný svým životem. Jak to hezky vulgárním slovem vyjádřil A. Babiš: „Podvedený“ Z. Bakalou. Sprosťáctví ministra financí je ojedinělé, přesto je média zcela přešla.

Babiš tohoto incidentu využil k tomu, aby utočil na B. Sobotku, který podle jeho názoru, a v tom se s ním shoduji, zavinil dnešní situaci desítek tisíc nájemníků bytů OKD. Jak ze strany Z. Bakaly, tak ze strany tehdejší vlády (B. Sobotky) byly učiněny veřejné přísliby, že zájemci z řad nájemníků získají od Z. Bakaly „své“ byty do osobního vlastnictví za pro ně velmi výhodných finančních podmínek. A. Babiš, jak je zřejmé, nehodlá svého kolegu oligarchu nutit (a už vůbec ne donutit) ke splnění jeho veřejného závazku a tváří se, jako by celá věc byla v důsledku Sobotkova zavinění již nezvratně uzavřena.

Andrej Babiš nejspíše hraje už pouze o budoucí vliv hnutí ANO v krajských volbách, a to v prvé řadě v Moravskoslezském kraji. Bankrot Bakalovy NWR přitom dává premiérovi i ministru financí velké možnosti k tomu, aby Bakalu donutili splnit jeho veřejný závazek vůči 44 tisícům nájemníků bytů OKD, kteří zatím, vzdor Bakalovým slibům, v bytech OKD platí běžné tržní nájemné.

Ministr financí Babiš zkrátka chce ale pouze využít kardinální Sobotkovu chybu, a na nájemníky bytů OKD ve skutečnosti kašle. Hodí s emu spíše podvedení, nežli uspokojení ve svých požadavcích.

zpět na úvodní stranu
Další aktuality