Aktuality

S veřejnými investicemi vláda zatím nepohnula. Zejména v dopravě

Zdá se, že jedním z největších problémů této vlády je neschopnost urychlit výstavbu dopravní infrastruktury. To se jí prostě vůbec nedaří. Vypadá to, že ani nové vedení ministerstva pod D. Ťokem zatím nedokázalo najít správnou cestu k zrychlení výstavby dopravní infrastruktury.

Současná vláda zdědila po předešlé pravicové Nečasově vládě a po neschopném ministru dopravy Rusnokovy vlády Žákovi žalostné dědictví, pokud jde o nedostatečnou připravenost liniových staveb, tedy především dálnic.

Vláda by k řešení tohoto velkému problému měla přistupovat nikoli pouze jako k problému jednoho resortu, ale jako k problému vlády jako celku. Podle mého názoru zde chybí vládní program rozvoje stavebnictví a rozvoje jeho jednotlivých segmentů (bytová výstavba, liniové stavby, veřejné stavby apod.). Nechat to jen na ministerstvu dopravy je nedostačující. To by pak dosavadní nepříznivý vývoj ve stavebnictví mohl probíhat do nekonečna. A po čase by byl spojen s další rituální popravou ministra dopravy, aniž by se ovšem systém řízení veřejných investic změnil žádoucím způsobem.

zpět na úvodní stranu
Další aktuality