Aktuality

Rusko nenese přímou odpovědnost za sestřelení malajsijského Boeingu

Po pádu malajsijského Boeingu se opět vylily řeky s protiputinovským štvaním. Všem lidem typu Marjanovič či Fištejn bylo okamžitě jasné, že za touto tragickou událostí stojí V. Putin, který, pokud náhodou zcela sám raketový systém neovládal, k tomu separatistům poskytl vybavení a profesionální ruské vojáky či umožnil školení vojákům separatistů a samozřejmě rozkázal střílet po dopravních letadlech. Je zcela jedno, že by tím V. Putin nic dobrého nezískal.

Toto protiputinovské nadšení mohlo ještě zesílit poté, co v pondělí americký ministr zahraničí John Kerry řekl, že USA mají jasné důkazy, které ukazují, že za sestřelení Boeingu mohou Rusko a seperatisté. Spojené státy ale mírní svá původně velmi jednoznačná vyjádření o vině Ruska.

Americké zpravodajské služby nemají žádné důkazy, že by Rusko mělo přímý vliv na sestřelení dopravního letounu. Nyní tedy Spojené státy přicházejí s pochybným dovozováním viny Moskvy, která je prý za sestřelení letadla zodpovědná nepřímo, a to tím, že materiálně podporuje povstalce na východě Ukrajiny. Trochu se zdá, jako kdyby USA a Marjanovičové podle jejich receptu vařili proti V. Putinovi z vody…  

Absolutně ploché „výkřiky“ ohledně sestřelení letadla, kterými Spojené státy zásobují svět, vcelku dokonale zakrývají události v Gaze, kde podle Rady bezpečnosti OSN může docházet k válečným zločinům.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality