Aktuality

Reakce prezidenta Zemana na A. Schapira je zcela pochopitelná

Americký velvyslanec v ČR A. Schapiro se rozhodl, že se stane rádcem českého prezidenta a jakýmsi ideologickým recenzentem jeho kroků. Naposledy pokáral prezidenta Zemana za jeho úmysl zúčastnit se oslavy Dne vítězství 9. května v Moskvě. Prezident Zeman se proti takové drzosti velmi pochopitelně ohradil. Americký velvyslanec by si měl svou energii zachovat na obhajobu některých problematických kroků vlády své země.

Svým krokem proti sobě však český prezident opět popudil česká média, která na něj nyní unisono štěkají jako příkladný hlídač amerických zájmů. Demokracii však česká média očividně nestřeží… Pobouřeny Zemanovým krokem se cítí i lokajské duše významné části českých politiků. Mezi ty, což je smutné, patří i premiér Sobotka. Ten nemohl nevyužít možnosti si do M. Zemana kopnout.

Pokud se česká média v této věci s takovou vervou pouští do prezidenta Zemana, měla by české veřejnosti nejdříve vysvětlit, co je vlastně tak otřesného na tom, že se český prezident rozhodl vzdát v Moskvě čest dvaceti sedmi milionům sovětských lidí, kteří padli v boji proti nacismu. Je nesporné, že SSSR, zvláště pak Rusové, rozhodujícím dílem přispěli k vítězství Spojenců ve II. světové válce. A, jak správně připomněl prezident Zeman, toto vítězství znemožnilo plány nacistů na likvidaci českého národa.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality