Aktuality

Promopro Vondra stále řádí

Bývalý ministr obrany naprosto zkompromitované Nečasovy vlády, která svou neslavnou misi skončila v roce 2013 ve strašlivých kotrmelcích, ví nejlépe, co by ministři měli dělat. Je opravdu zábavné slyšet od člověka, který se nejvíce proslavil kauzou Promopro, při které státu zmizely z účtů na faktury za fiktivní práce desítky milionů korun, a dále tím, že byl jedním z hlavních kortešů, kteří prosazovali umístění nesmyslné americké radarové základny na českém území (proti údajnému íránskému nebezpečí, soudy o současných ministrech a rady, jak by měli být lepší… Zřejmě, aby se dostali na Vondrovu úroveň.

Američtí přátelé se Vondrovi za jeho neohrožený boj za radar zřejmě odvděčili tím, že k překvapení většiny nebyl v kauze Promopro stíhán a komickým rozhodnutím soudce byli osvobozeni i jeho spolupracovníci z Úřadu vlády. Odsouzeni byli pouze ti, kteří celý kšeft provedli po technické stránce… Bude zajímavé se od nich dozvědět, komu a kam vlastně ukradené peníze přišly.


Nyní Promopro Vondra mluví o ministru zahraničí Zaorálkovi jako o nejhorším ministru zahraničí všech dob. Zato K. Schwarzenberg, který spolu s vládami premiérů Topolánka a Nečase přivedl ČR do izolace v EU, do opovržení v rozvojovém světě a do kontroverze s východními mocnostmi jako je Rusko a Čína, to byl, pane, pašák.


Chápu česká média, která do značné míry podléhají americkým vlivům, že si chráněnce Američanů Vondru tak často zvou, ať už k rozhovoru v novinách či do veřejnoprávní televize, aby v ČR americké zájmy nemusel otevřeně hájit jenom americký velvyslanec….


Vondra by v normální zemi s fungující soudní soustavou už dnes nejspíše musel pobíhat po vězeňském dvorku a mohl by tak médiím dodávat maximálně kapitoly svých memoárů z vězeňského prostředí. Nejspíš by to bylo pro čtenáře i diváky zajímavější než Vondrovy současné úvahy o bezpečnosti v ČR…


Mám k ministru Zaorálkovi mnoho výhrad, ale že by byl slabší ministr nežli duo Vondra a Schwarzenberg, to si opravdu nemyslím. A těžko si to může myslet kdokoli soudný, kdo se alespoň trošku zajímá o oblast zahraničních vztahů…

zpět na úvodní stranu
Další aktuality