Aktuality

„Profíci“ na ministerstvu dopravy to nezvládli

A. Babiš slíbil, že do české politiky namísto stávajících nemehel dostane profíky. Naplňování tohoto jeho bohulibého záměru však dostalo první vážnou ránu na ministerstvu dopravy, kterému se letos podle odhadu Státního fondu dopravní infrastruktury nepodaří vyčerpat 14 miliard korun v investicích (!).

Prostě, politik nového typu, profík – nemehlo Prachař, sice, pravda, díky předchozím ministrům převzal rozvrácené ministerstvo, ale zejména ŘSD svými nekompetentními personálními zásahy dokázal za svého nedlouhého působení v čela ministerstva dostat do ještě horší situace, než ve které se nacházelo před jeho nástupem do funkce ministra dopravy. Tedy díky působení Nečasovy vlády a ministrů dopravy této vlády v čele s V. Bártou či za působení zemanovského chaota Žáka, ministra dopravy Rusnokovy vlády.

Myslím si, že A. Babiš by se měl za nevhodnou nominaci speditéra Prachaře z nevelké firmy do čela jednoho z nejsložitějších ministerstev lidem omluvit. Doufejme, že na dalších ministerstvech a úřadech magistrátů, zejména velkých měst, které vede či povede hnutí ANO, nedopadnou profíci všichni z jeho řad stejně jako na ministerstvu dopravy…

Ministryně Válková a designovaná primátorka Krnáčová jsou velkými adeptkami na další držitelky titulu profíků – nemehel.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality