Aktuality

Proč střet zájmů A. Babiše znepokojuje pouze zahraničí?

Europoslanecký výbor pro rozpočtovou kontrolu včera projednával potíže České republiky při čerpání peněz z evropských fondů. Jedním z bodů, který výbor řešil, byl i střet zájmů, ve kterém se nachází český místopředseda vlády, ministr financí a zároveň majitel Agrofertu A. Babiš.

Zároveň se také objevila informace o tom, že nevládní organizace Corporate Europe Observatory varuje před úzkým spojením budoucí české eurokomisařky V. Jourové právě s významným českým podnikatelem a současně ministrem financí A. Babišem. Babiš Tvrdí, že se v žádném střetu zájmů nenachází a V. Jourová argumentuje tím, že s ním v žádném úzkém spojení není a je nezávislá…

Tak, jak jsou zahraniční instituce znepokojeny obrovským střetem zájmů, ve kterém se Babiš nachází, tak tento střet zájmů česká média, jejichž podstatnou část vlastní kdo jiný než Babiš, zcela ignorují a zřejmě považují situaci za naprosto běžnou a žádoucí. To pouze ukazuje na tragický stav českých médií, která zcela rezignovala na roli „hlídacího psa demokracie“ a ponechala si pouze roli hlásné trouby kohokoli, kdo jim zaplatí. Taková situace bohužel nemá s demokracií nic společného.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality