Aktuality

Předplácení míst na kandidátkách ANO je alarmující pro českou demokracii

Česká demokracie už zažila mnohé. Melčáky a Pohanky, vládu založenou na politické korupci, zažila protiústavní zrušení ústavního zákona, a tedy zrušení mimořádných voleb do Poslanecké sněmovny, zažila zcela nemorální ovlivňování voleb prostřednictvím zprávy tzv. „elitního“ policejního útvaru, z jejichž tvrzení se ani po letech nic nepotvrdilo.

Před rokem a něco byli tři bývalí poslanci ODS zatčeni pro politické kšefty. A. Babiš pak ve volební kampani v minulém roce využil i tento případ jako důkaz o prohnilosti politických stran.

Teď se tváři, jakože systémový politický kšeft, který provozuje jeho hnutí při prodeji míst na kandidátkách, je něco normálního.

Doporučil bych toto jednání k pozornosti vrchnímu státnímu zástupci I. Ištvanovi a vrchní státní žalobkyni L. Bradáčové. Snad projeví stejnou odvahu, jakou projevili při likvidaci Nečasovy vlády i nyní, ve vztahu k jedné ze dvou klíčových stran vládní koalice. Anebo budou říkat „finančnímu daru“ za účast na kandidátní listině hnutí ANO „dobrovolný příspěvek“?

Politický kšeft zůstává stále politickým kšeftem, ať jej provozují lidé z ODS nebo lidé z hnutí ANO.

Že si místo na kandidátce platí filantropové, kteří nejvíce touží pracovat v zájmu všech občanů, si může myslet pouze neléčený optimista…

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality