Aktuality

Pomůže Z. Bakala OKD?

Z. Bakala v dubnu opustí představenstvo NWR a analytici spekulují o tom, že společnost v budoucnu opustí úplně. Zdá se tedy, že ačkoli se tak slušný člověk nechová, první opouští v tomto případě potápějící se loď kapitán. Anebo možná Z. Bakala nechce svou přítomností zatěžovat budoucí složité řešení situace NWR… V každém případě Bakalovo chování aktuální ukazuje na to, že situace těžební společnosti NWR je skutečně již zřejmě neřešitelná.

Jediným čistým aktivem Z. Bakaly zůstává 44 000 hornických bytů OKD v hodnotě zhruba 35 miliard korun, které získal společně s minoritním podílem v OKD, který získal za cenu, jež byla několikanásobně nižší než cena samotných bytů…. A jež přislíbil prodat jejich nájemníkům za podmínek, které pro ně budou výhodné. Svůj veřejný příslib však nedodržel. A Sobotkova vláda s tím nic nedělá.

Společnost OKD, kterou vlastní Bakalova NWR, se nachází ve značných finančních problémech a jelikož zaměstnává více než 10 000 lidí a patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele na Ostravsku, zdá se, že stát, který Z. Bakalovi OKD velmi levně odprodal, nyní této společnosti bude muset ještě výrazně finančně pomoci. Ministr Mládek dokonce před několika měsíci v médiích nahlas uvažoval, že by stát mohl v případě krachu NWR společnost OKD od Bakaly koupit zpět… No, pokud státu Bakala vrátí také byty OKD, tak by se o tom dalo uvažovat.

Na prvním místě by bylo rozhodně velmi vhodné, aby problémy společnosti OKD řešil sám Z. Bakala svými vlastními penězi, mělo by jít o pomoc v řádu desítek miliard korun…

zpět na úvodní stranu
Další aktuality