Aktuality

Podle průzkumu by Paroubka volilo téměř pět procent lidí

Odhady výsledků květnových voleb do Evropského parlamentu zveřejnila v tomto týdnu agentura SANEP. Podle jejího průzkumu by předsedu strany LEV 21 Jiřího Paroubka volilo téměř pět procent voličů, kteří se k volebním urnám na jaře chystají.

Dotazování, které probíhalo od 30. ledna do 5. února, se uskutečnilo na reprezentativním vzorku více než sedmi tisíc uživatelů internetu ve věku osmnáct až sedmdesát let, z nichž se podle svých slov k volbám chystá téměř čtyřicet procent. Další téměř čtyři procenta lidí pak o tom vážně uvažují.

Z těchto oprávněných voličů téměř pět procent (4,9 %) ve volbě podporuje předsedu strany LEV 21 Jiřího Paroubka. Paroubek se tak ocitnul na pátém místě mezi oficiálními kandidáty na post europoslance.

Nejvyšší podporu voličů mají podle průzkumu zatím kandidáti vládních stran Pavel Telička (ANO 2011), kterého podporuje 18,7 % lidí, a Jan Keller (ČSSD) s podporou 16,4 % voličů. Na třetím a čtvrtém místě následují kandidát TOP09 Jaromír Drábek (6,5 %) a kandidát KDU-ČSL Pavel Svoboda (5,4 %).

Naopak daleko za Jiřím Paroubkem se umístila například Klára Samková kandidující za Úsvit, která má aktuálně podporu přibližně tří procent hlasujících. Podobně je na tom také Radek John z Věcí veřejných se 2, 8 procenty hlasů.

Podle SANEP navíc Jiřího Paroubka považuje za důvěryhodného reprezentanta téměř desetina dotázaných a nejlépe by hájil zájmy ČR na půdě Evropského parlamentu podle více než pěti procent respondentů, což ho řadí na čtvrté místo mezi všemi kandidáty.

 

 

zpět na úvodní stranu
Další aktuality