Aktuality

Peníze, anebo stávka ve Škodě Auto

Je správné a také návodné pro zaměstnance jiných českých firem, jakým způsobem postupují pracující ve Škodě Auto. Včera před budovou této automobilky demonstrovaly tisíce jejích zaměstnanců z Mladé Boleslavi a k demonstraci se připojily i dva tisíce zaměstnanců ze závodu v Kvasinách a stávkovali zde také pracovníci vrchlabského závodu.

Management firmy nabízí svým zaměstnancům pro tento rok růst mezd o pouhá 3 %. To vše v situaci, kdy se v loňském roce podstatně (o polovinu) zvýšil zisk firmy.

Pětiprocentní nárůst mezd požadovaný odboráři se z tohoto hlediska zdá velmi rozumným požadavkem. A zejména také proto, že v tomto roce nedochází k významnějšímu nárůstu dalších druhů provozních nákladů (klesá cena elektřiny, pozitivně se vyvíjejí i ceny pohonných hmot atd.).

Úspěch odborářů Škody Auto v kolektivním vyjednávání bude potřebným impulzem pro vyjednávání v jiných firmách s podobně úspěšnými parametry firemního hospodaření, jako jsou ve Škodě Auto.

Management Škody Auto (i jiných firem) by měl vzít na vědomí, že recese skončila a zaměstnanci si zaslouží mít podíl na prosperitě firmy.

zpět na úvodní stranu
Další aktuality