Aktuality

Jiří Paroubek navštívil Hyundai. Ocenil technologie i dobrou organizaci

Dnes zavítal Jiří Paroubek do společnosti Hyundai, kde se setkal s prezidentem Hyundai Motor Manufacturing Czech (zkráceně HMMC) panem Jun Ha Kimem. Měl také možnost prohlédnout si výrobní linky firmy.

Musím říci, že návštěva výrobního závodu ve mně zanechala vynikající dojem. Je to na první pohled skvěle zorganizovaná fabrika se supermoderními světovými technologiemi,“ popsal své dojmy expremiér a lídr strany LEV 21 pro volby do Evropského parlamentu Jiří Paroubek.

Výrobní závod HMMC zaměstnává v současné době více než tři tisíce zaměstnanců a dalších přibližně sedm tisíc lidí je zaměstnáno v subdodavatelských firmách. „V době, kdy jsem byl předsedou vlády a kdy jsem rozhodoval o tom, zda umožníme tuto investici v České republice, žvanili všichni Nečasové, Topolánci, Římani a další ekonomičtí experti o tom, že je to jen další montovna v ČR.  Tato „montovna“ dnes vytváří přes 2 % HDP České republiky, významně se podílí na zaměstnanosti a snížila nezaměstnanost v kraji o celé 2,5 procenta! Jsem rád, že jsme této investici (za 32 mld. Kč) otevřeli dveře dokořán a že jsem se na ní mohl podílet,“ dodal Jiří Paroubek.

 

zpět na úvodní stranu
Další aktuality