Aktuality

Jiří Paroubek: Naše situace není beznadějná

O možnostech české ekonomiky v globalizovaném světě a cestách k dosažení prosperity České republiky promluvil ve čtvrtek odpoledne na brněnské vysoké škole BIBS bývalý český premiér Jiří Paroubek. Lekce byla první ze série jeho cyklu přednášek na vysokých školách.

Paroubek v úvodu popsal stav české ekonomiky. Během přednášky také například zkritizoval způsob čerpání dotací z Evropské unie. Na několika případech pak demonstroval, jakými způsoby lze, dle jeho názoru, zlepšit situaci v české ekonomice a snížit například míru nezaměstnanosti, jejíž výše je nyní podle Jiřího Paroubka alarmující.

„Řadě lidí se v tomto státě bohužel ani nevyplatí pracovat. Když si odpočte náklady na cestu a stravu, pak se ani nemůžeme divit, že se spousta lidí raději rozhodne válet doma,“ řekl například během své hodinové přednášky Paroubek.

V závěru však posluchače bývalý český premiér uklidnil. „Myslím, že situace není zcela beznadějná,“ prohlásil Paroubek, který však zdůraznil, že zlepšení bude vyžadovat množství razantních kroků vlády, ale i zapojení soukromého sektoru.

U posluchačů, kteří zaplnili sál téměř do posledního místa, Paroubkovy názory vzbudily velký ohlas a po hodinové diskuzi museli příval dotazů ukončit pořadatelé. Ti jsou s celou akcí spokojení. „Od účastníků besedy jsme obdrželi pozitivní zpětnou vazbu, a to jak na přednášku, tak na celou organizaci. Proto již nyní připravujeme další setkání, které by se mělo uskutečnit koncem tohoto měsíce,“ řekla obchodní a marketingová ředitelka BIBS – vysoké školy Magdalena Langerová.

Přednáška na soukromé vysoké škole BIBS v Brně totiž byla první ze série několika na sebe navazujících lekcí, které zde během letošního jara Paroubek přednese. Kromě vysoké školy BIBS by měl v následujících měsících předseda strany LEV 21 Jiří Paroubek navštívit i další dvě vysoké školy v republice.

 

zpět na úvodní stranu
Další aktuality