Položit dotaz

(V případě použití nevhodných výrazů nebude Váš dotaz zveřejněn. Správce sekce katerina.prudkova@nslev21.cz)captcha

Josef Marek: přijměte můj hlubokosklon před Vámi, je velká škoda, že odcházíte z politiky, jste/byl jste jeden z mála moudrých a poctivých politiků, doufám, že se časem vrátíte

Dobrý den, pane Marku, děkuji.

Zbyněk Loskot: Dnes jsem se dočetl o vašem konci na postu předsedy LEV21. Přeji vám v dalším osobním životě především zdraví a energii při výchově dcery. Ať se vám daří . Tahounů vašeho ražení a nasazení se bohužel levicovým stranám v ČR nedostává

Dobrý den, Zbyňku, děkuji Vám za podporu.

D. Sobotka: Vazeny pane Paroubku, senator Jaroslav Doubrava, dlouholety clen komunisticke strany, ktery "zmenil dres" v roce 2010 za hnuti Severocesi, s vysokou pravdepodobnosti jen pro to, ze mu nabizela vice sanci na politickou karieru, pred nekolika dny pusobil jako pozorovatel "separatistickych" voleb na Ukrajine. Tvrdi, ze nevi, kdo jej pozval, zaplatil vsechny naklady s tim spojene a je mu to jedno... Samozrejme se pokusim zeptat i primo p. Doubravy, ale vazim si nekterych Vasich nazoru, proto by me

Dobrý den, pane Sobotko, bohužel se mi kvůli technickým potížím nezobrazila celá Vaše otázka, tak nevím, zda odpovím přesně na to, na co se ptáte... Nevím, proč by pan senátor nemohl působit jako pozorovatel nějakých voleb.Měl by však jasně říci, kdo to platil...

Jan: Dobrý den pane Paroubku, těším se na každý Váš článek. Ferda Mravenec práce všeho druhu je proti Vám čajíček. Jenom mi nejde do hlavy, proč Vás nikde nechtějí. Poslední komentáře k volbám a výsledkům ostatních stran , na to jste expert ale aby jste si přiznal , že LEV 21 a Jiří Paroubek je politický propadák, to jaksi Vám asi nedojde. Nebo že by zase "Kubice" ? Mám pocit, že s jeho jménem na rtech budete i "umírat".

Dobrý den, Jane, ten Kubice byl zcela reálný... Myslím, že každý v životě zažívá úspěchy i neúspěchy a myslím, že mám to štěstí, že v mém životě převažují úspěchy. A ujišťuji Vás, že na Kubiceho zvysoka kašlu...

Filip Hlouch: Dobrý den, pane Paroubku. Dotaz je jednoduchý- čím se dnes živíte? Děkuji.

Dobrý den, pane Hlouchu, živím se ekonomickým poradenstvím.

Pavel: Dobrý den, jak můžeme vědět, že odpovídá skutečný Paroubek a ne někdo, kdo se za něj vydává, přesněji řečeno někdo jím pověřený ... ???

Dobrý den, Pavle, odpovědi píši sám, ale dokázat Vám to mohu zřejmě jen těžko...

David W.: Jaký máte názor na pana Davida Ratha?

Dobrý den, Davide, myslím, že D. Rath je člověk, který se proti své vůli zapletl do nekalé hry zájmových skupin, policie a státních zástupců.

robert: Dobry den,jen chci vedet jak je mozne ze zde v CR pomalu ale jiste budou nam cechum vladnout slovaci[Babis]coz pak zde nejsou schopni cesti obcane.....

Dobrý den, Roberte, podle mého nejsou čeští občané hloupí, ale nemají takovou "vůli po moci", jakou ukázal A. Babiš.

David W.: Dobrý den, co si myslíte o Andreji Babišovi? David W.

Dobrý den, Davide, ve zkratce... nic dobrého...

Jiří Panenka: Dobrý den, pane Paroubku, vážím si Vás jako výrazné osobnosti polistopadové scény.Je škoda, že již nejste ve vrcholné politice, ale věřím, že Váš čas ještě přijde. Bylo by možné od Vás dostat podepsanou fotografii? Mějte se hezky. Jiří Panenka

Dobrý den, pane Panenko, děkuji za hodnocení. Pokud mi zašlete adresu, podepsanou fotografii Vám rád pošlu.

Kulík: Dobrý den, Pane Paroubku, ve vašich článcích hodnotíte velmi kriticky volební výsledky ČSSD a i ostatních stran. Proč nezhodnotíte také výsledek LEV 21? Není ustavení stínové vlády stranou která propadá ve všech volbách kterých se dosud zúčastnila (výsledky jsou stále horší), poněkud směšné?

Dobrý den, pane Kulíku, strana, která nemá peníze, nemůže být ve volbách úspěšná. Proto LEV 21, pokud bude kandidovat, nemůže být úspěšný. Kdybychom měli 80 – 90 milionů jako ČSSD, úspěch by se dostavil. V Libčevsi ovšem získali kandidáti 45 % hlasů a 4 mandáty, v Kozlech 64 % a pět zastupitelských mandátů, v obci Střížkovice 62 % a 4 mandáty a na Hradištku necelých 8 procent a jeden zastupitelský mandát.

Ája: Dobrý den,opět jsem volila vaši stranu LEV21 a ZASE! to nedopadlo dobře.Lidé asi nikdy nepřipustí po té mediální masáži vaší osoby,že vaším opětovným vstupem do vrcholné polityky by se dalo ledecos změnit.Jsem velmi zklamaná jak dopadly volby a nepochopím lidi ,kteří říkají"stejně se nic nezmění" k volbám nejdu, a opravdu nejdou.V Ostravě- Porubě byla účast 38%,to je ostuda!!! Za svou osobu musím říct,že když jste byl premiér, jsem byla spokojená a žilo se mi dobře v této malé zemičce,doufám,že se Vá

Dobrý den, Ájo, děkuji Vám za podporu. Když jsem byl premiérem, snažil jsem se, aby se "obyčejným" lidem dařilo lépe. Vážím si toho, že si to někteří, jako např. vy, pamatují.

Jiří Kuneš: Dobrý večer, pane předsedo. Právě jsem si přečetl kompletní znění kandidátek do komunálních a senátních voleb v Plzni. Bohužel jsem nenašel kandidátku LEV 21. Zklamaně se ptám, proč?

Dobrý den, pane Kuneši, neměli jsme v Plzni ani potřebné lidi, ani potřebné peníze. Proto jsme tam nemohli kandidovat...

Lenka: Dobrý den, zajímalo by mne, kolik naši republiku stál Váš osobní zásah na czechteku 2005 ? Kolik proteklo vody? Kolik bylo povoláno těžkooděnců? A kdyby jste se znovu dostal k moci, zasáhl byste takto znovu i proti jiné skupině lidí?

Dobrý den, Lenko, o žádný můj osobní zásah nešlo. V žádné demokratické zemi nemá předseda vlády pravomoc takový zásah dělat. Takový zásah je věcí policie.

Jmenovec Jirka : Dobrý den pane Paroubku, pořád platí, že kdyby tady spadli marťani, tak budete s nimi vládnout, pokud to bude ku prospěchu lidu této země? :-) Přeji hezký den a dobrou náladu!

Dobrý den, Jirko, jak se sám můžete přesvědčit, pokud si můj projev vyhledáte, nechtěl jsem s marťany vládnout, ale schvalovat potřebné zákony. Aby předseda vlády nebyl nudný, je třeba, aby občas užil nadsázky, což jsem udělal.

Josef T i ch ý: Vážený příteli inženýre ! Roky Vám fandím,ale neměl jste po volbách odcházet z čela partaje,byla to veliká škoda!!! Proč Vám píši, jste frajer chlap,nechejte si,prosím,odstranit toho prevíta z levé straně tváře.Nebolí to a budete největší frajer mezi politiky a ti přiblblí kresliči už nebudou mít co karikovat. Popřemýšlejte o tom,ale ne zase moc dlouho. Díky. JT.

Dobrý den, pane Tichý, děkuji za podporu.

Zbyněk Neuwirth: Dobrý den pane Paroubku, chci Vás opět za premiéra ČR! Myslím si, že Vaše odstoupení z čela ČSSD po volbách byla chyba, měl jste možná více bojovat. Jste ochoten se "snížit" k opětovnému vstupu do ČSSD a tím k rychlému návratu do vysoké politiky? Pokud tohle vylučujete, i tak Vám děkuji za vše, co jste pro ČR v minulosti udělal a přeju hodně štěstí v práci i soukromí.

Dobrý den, pane Neuwirthe, děkuji Vám za podporu.

Lukas: Bohužel fomulace z televize zněla takto :rozhodli jsme se věnovat 30000 potřebných na výrobu spotu na dobročiné účely. Nebyla tam žádný dovětek malým písmem, že peníze budou možná věnovány až jak se teprve ukáže jak dopadneme - Ale je to jen o Vás a vašich slibech......

Dobrý den, Lukáši, zde jsem před volbami několikrát jasně uvedl, že 30 000 korun dáme až z výtěžku volebního výsledku. Jinak každý rok věnuji peníze na dobročinné účely a ani tento rok nebude výjimkou.

Jaroslav: Dobrý den! Přečetl jsem si Váš článek o tom, že by pán Kubice měl nahradit škodu, kterou způsobil. Zcela s Váma souhlasím!!! Máte promyšleno, jak v té věci dál? Dá se s tím vůbec něco dělat?

Dobrý den, Jaroslave, děkuji Vám za dotaz. Myslím, že je to věcí exekutivy. Já jsme mimo exekutivu, takže mohu pouze radit. byl bych pochopitelně rád, aby si někdo tuto mou radu vzal za svou a začal ji prosazovat.

Karel: Dobrý den pane Paroubku. Jak zpětně hodnotíte "vytažení" korupčníka Tvrdíka (který vytuneloval ČSA) z ČSA do volebních týmů ČSSD? Musí Vám být přeci jasné, že to zásadně snížilo vaši důvěryhodnost. Každý si až doposud říká, že jste kryl tuneláře. Od té doby, pouze prohry ČSSD a později LVA. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Karle, sociální demokracie pod mým vedením dosáhla ve volbách do Sněmovny v roce 2006 téměř 33 % hlasů, což byl její historicky nejlepší výsledek. 13 měsíců před tím, když jsem stranu přebíral odpovědnost, dosahovala ČSSD na necelých 10 % podpory. Myslím, že neúspěch vypadá jinak. Pokud jde o další volby, v roce 2008 získala ČSSD ve volbách do zastupitelstev krajů téměř 36 % hlasů a postavila ve všech 13 krajích, kde volby proběhly, své hejtmany. V doplňovacích volbách do Senátu získala tato strana 23 mandátů z 27 možných. Pokud jde o volby do EP před 5 lety, získala ČSSD 7 mandátů. Máte pravdu, že dosavadní výsledky strany LEV 21 zatím nejsou dobré. Pokud nejsou peníze na běžnou činnost ani na volební marketing, pak to nemůže dopadat jinak. Chce to trpělivost zkusit sehnat peníze a více motivovaných lidí, co chtějí na projektu idealisticky pracovat. Vybudovat organizaci a zkusit prolomit mediální blokádu přes sociální sítě. V každém případě je potřeba více času.

Petr: Dobrý den. Neuvažujete o spolupráci a společných akcích s dalšími, jako např. Alternativou zdola, panem Davidem,paní Švihlíkovou, SPaSem? Možná by v této jednotě byla větší síla. A ještě jedna otázka, jak pokračuje spolupráce s panem Kosinou? Jeho články na vasevec byly velmi čtivé.Jinak hodně entuziasmu do dalších let přeju.

Dobrý den, Petře, nevím, co říci ke spolupráci s alternativami. Asi by to bylo dobré.

Jaryn z Moravy: Mám svoji osobní zkušennost, že lobisté u Krajského soudu v Brně se rekrutují z komunistů. Právě tito ovládají naše soudnictví. Není divu, když práva v minulém režimu mohli studovat jen lidé prověření Krajským výborem KSČ.

Dobrý den, nevím, jestli všichni lobbisté byli v KSČ. Osobně tomu nevěřím.

Lukas: Dobrý den mohl by jste deklarovat kam jste zaslal 30000, které jste neinvestoval do spotu na čt, ale slíbil jste je dát na dobročiné účely. Jak vidím veškerá diskuse na toto téma byla smazána.....

Dobrý den, Lukáši, před volbami jsme jasně řekli, že peníze dáme až z výtěžku volebního výsledku. A jelikož náš výsledek byl takový, jaký byl, žádné peníze jsme od státu nezískali, a tudíž je ani nemohli dát na dobročinné účely. Stejně tak jako nebudu dávat každý měsíc na dobročinné účely polovinu svého europoslaneckého platu, když jsem se europoslancem nestal. Nicméně každý rok dávám na dobročinné účely zhruba 200 000 korun. Žádná diskuse z těchto stránek smazána nebyla, takže si snadno sám můžete dohledat, jak jsem zde na otázku ohledně těchto peněz už před volbami několikrát odpovídal.

Pavel: Pane Paroubku, co jste vy udělal za svého premiérování v oblasti migrační a cizinecké politiky? Proč v ČR 20 let neexistuje jakkoli promýšlená národní migrační politika? Jaké cizince tady chcete, jaké nechete, proč se to vůbec neřeší a nikdy se neřešilo na politické úrovni? Vnitro si dnes dělá s cizinci úplně co chce a všem je to jedno.

Dobrý den, Pavle, děkuji Vám za dotaz. Na jaře 2006 navrhlo MPSV zcela liberalizovat imigrační politiku. Na můj popud vláda dohodla, že ČR bude napřístě podporovat pouze imigraci kvalifikovaných odborníků ze slovanských zemí východní a jihovýchodní Evropy. To je jasná koncepce a na té trvám i dnes.

František Kuruc: Fandím Vám, lidé nemají žádnou paměť a žádnou soudnost. Raději dávají přednost oligarchovi Babišovi. Je třeba analyzovat příčiny !? Jak se díváte na svůj projekt LEV21 - béčko socialistů nemá moc šancí na úspěch (viz případ Zemanovci). Není možná jiná varianta: vrátit se do sociální demokracie ? Tam to bez Vás vedou od deseti k pěti.

Dobrý den, pane Kuruci, lidé mají takovou vládu, jakou si zaslouží. To, že se A. Babiš stává dominantní postavou české politiky, mě sice mrzí, ale dělat s tím nic neumím. Máte pravdu, v ČSSD dojde k dalšímu sešupu volebních preferencí. Národní socialisté jsou tu proto, aby voliči prchající od levice volili levicový subjekt – tedy LEV 21

Marie Dlouhá: A lidi se nevzdávají svého práva, jen jsou znechuceni, jak politickou reprezentací v Česku, tak i v EU. ČT 1 i ČT 24 se snaží a to opakovaně lidi „někam“ směrovat. Kupodivu i jednostranné komentáře k Ukrajinské krizi diktované „USA a EU“ směrované k Rusku (i já zažila okupaci SSSR) měli svůj podíl na nízké účasti voleb do EP, nejen počasí. (Nejsme chátra, negramoti, nemakačenkové atp). ale občané s právem volit kteří se dokážou rozhodnout sami, volit či nevolit.

Dobrý den, paní Dlouhá, ano, jednostranná masáž českých médií např. nyní o Ukrajině a Rusku odpuzuje velkou část české veřejnosti od politiky.

Jan Berousek: Pane Paroubek,chci kandidovat za vaši stranu. Mým zájmem je aby se vaše strana konečně dočkala zastoupení ve státních strukturách. Je nutné být členem vaší strany. Naposledy jsem byl členem SŽJ a určitě víte jak dopadla.

Dobrý den, pane Berousku, nejprve musíte do naší strany vstoupit.

Martin: Co by jste jako první prosadil, kdyby jste byl v PS PČR?

Dobrý den, Martine, to je ještě opravdu hodně daleko.

Ladislav: Jak se vyrovnat se skutečností, že se valná část občanů ČR vzdává výkonu svých politických práv (kdy naposledy byla účast ve volbách vyšší než nějakých 60 %)? Jak rozumět tomu, že mnoho z těch, kdo přeci jen k volbám jdou, volí pseudostranu bez jasného a uceleného programu vedenou nevypočitatelným zbohatlíkem, který doposud vždy sledoval jen svůj majetkový prospěch? Doufají snad (na podkladě nějakých stádních pudů), že je také nechá zbohatnout?

Dobrý den, Ladislave, máte pravdu. Lidé mají takové parlamentní zastoupení, jaké si zaslouží.

99,54 % občanů: tenhle web o kultu osobnosti největší polistopadové politické kreatury v ČR představuje možnosti moderní doby - web si může udělat i pytel sraček a tvrdit na něm, že voní

To mně to tady někdo ale vybraně nandal... Nedivím se, že jste se pod své dílo nepodepsal/a. Také bych se styděl.

karel lipnický: "...jako bývalý český premiér a dlouholetý předseda nejsilnější politické strany v zemi rozsáhlé zkušenosti z nejvyšších pater mezinárodní politiky – zřejmě jako jediný z kandidátů. Při jednání s EU jsem měl velmi často úspěch, například při dojednávání výše dotací z evropských fondů na léta 2007–2013, které byly nejvyšší na 1 obyvatele ze všech států EU ...." Pane Paroubku, jako dlouhodobě neúspěšný předseda LEV 21 s výsledky kolem 0,2%, nezvažujete odstoupení z funkce? Nedělal by to někdo jiný lépe než

Dobrý den, pane Lipnický, odstoupení z funkce nezvažuji.

Linda: v diskusi uvádíte, že 1+1=2, záleží však, co se sčítá, např. jeden Paroubek + druhý Paroubek = nula

Dobrý den, Lindo, pak jsou i tací, kteří tvrdí, že 1 + 1 nejsou 2. Mezi ty zřejmě také patříte.

mirek: Pane Parouback, nepřemýšlel jste o založení strany s paní Bobošíkovou ? Ona je stejný ignorant ve schopnosti rozeznat přijatelnost své osoby jako vy (užití velkého "V" je ve vašem případě nepatřičné). Vaše vizáž a argumentace "aparátčika" je opravdovým hnojem naší politické scény (zde nutno dodat, že hnojem je celá scéna, do které dobře zapadáte). Sám jen dál vysáváte své souputníky (Benda a spol.), kteří vám dluží kdoví za co, abyste financoval dál svou politickou dráhu zneuznaného zoufalce.

Mirku, paní Bobošíková, jakkoli s ní v mnoha věcech nesouhlasím, má alespoň nějakou kulturu. Tu Váš text zcela postrádá.

Zase Ája: Nevoliči, a že jich bylo neumí používat mozek,v mém okolí jsou lidé kteří pořád nadávají,a když mají možnost něco změnit tak na to kašlou a volit nejdou. Pane Paroubku, přes velmi negativní články v novinách i na internetu a některých dotazů tady jsem přesvědčená,že VÁŠ ČAS PŘIJDE.Nedejte se prosím nikým odradit!

Dobrý den, Ájo, děkuji Vám za podporu. Odradit, zejména od sprosťáků, se nenechám.

pesin: Dobry den pane Jiri.Dedovi vidle budou rezivet ve stodole.Rikal jsem vam,ze neudelate ani 0,5%.Kde se stala chyba?

Inu, bez peněz se politika v kapitalismu dělat nedá.

Jakub Hájek: Dobrý den, pane Paroubku. Čtu si diskuzi a nestačím se divit Vaší aroganci. Nespletl jste si při Vašich prognozách náhodou desetinné číslo (doslova přesně), podobně jako ve Vaší kampani "Pusťte buldozer do Bruselu", kde není na obrázku buldozer, ale obyčejný nakládač?

Dobrý den, pane Hájku, příště to zkusíme upravit, abyste byl spokojen.

Albert Kadlec: Ještě jedna věc, nikoliv ovšem dotaz. I přesto, že nejsem Váš volič a obecně nejsem volič levice, chtěl bych Vám říci, že jsem k Vám pocítil sympatie, když jste se zachoval jako chlap a odešel z vedení ČSSD. Tohle by srab nikdy neudělal. Albert

Děkuji Vám za názor.

Albert Kadlec: Dobrý den, co se stalo, že jste se podle průzkumů měli získat necelých 5 procent a máte z toho desetinu?! Jak si to vysvětlujete? Jaký jste očekával výsledek Vy, osobně? Cítil jste zklamání? Díky, pěkný den

Dobrý den, pane Kadleci, zklamání jsem necítil.

Jordas Kerbo: Dobrý den, jak se cítíte po volbách a jak si tento slabý výsledek vysvětlujete? Není již načase táhnout vše sám? To těm vašim spolustraníkům není hloupé, že se jenom vezou, čekají -co kdyby náhodou- a s ničím podstatným vám nepomůžou? Nezlobte se, ale nebýt vás, tak je LEV neviditelný - a pro vás je to škoda.

Dobrý den, pane Kerbo, také mám někdy podobný pocit. Sám jsem sice nebyl, ale nebylo nás více než deset. A to se pak opravdu vyhrávat nedá.

Pavel: Nějak mi zde chybí vaše vyjádření k velmi výraznému rozdílu skutečného volebního výsledku (0,5%) a vámi uváděných předvolebních průzkumů (4-5%). Vyjádříte se, nebo to celé v tichosti zabalíte?

Dobrý den, Pavle, to je spíše otázka na např. mezinárodní agenturu Pollwatch 2014, která odhadla tento náš výsledek. Podrobněji jsem výsledek strany LEV 21 rozebíral ve článku Kulisy české demokracie opadaly, který si můžete přečíst na serveru Vaše věc.

primademokracie: Pane Paroubku, v eurovolbách vás volilo 2700 lidí, není čas odejít z politiky?

Lidí to bylo přece jen o něco více. Nevím, proč opouštět něco, co mě baví.

Richard: Tak co, pane Paroubku? Nestačí Vám ani tyto volby k tomu, abyste pochopil , ze je konec? Pravda je jednoducha. Ne, ze Vás lidé nechtějí, Vy už totiž lidi nezajímáte a nedělají si z Vás už ani vtipy. A to je pro politika v Čechách definitivní stop, to prece vite. Tak třeba v příštím zivote....

Dobrý den, Richarde, děkuji za analýzu. Proč mi ovšem Vy věnujete svou vzácnou pozornost? Je to přece ztráta času...

Homolka: CO nebo KDO, Vás donutilo změnit text volebního inzerátu v MF Dnes, kde jako jeden z mála pravdivě komentujete, kdo stojí za převratem na Ukrajině. Mám na mysli tu necenzurovanou verzi, která naposledy vyšla v sobotu 17.5. Díky za odpověď

Dobrý den, pane Homolko, verzi jsme pouze zestručnili. Nic více za tím nebylo.

jan vanek: podvadel jste manzelku, pouzivate penize zaparkovane z ruznych zakazek a neumite se soukrome uzivit. nestydite se sam pred sebou?

Neblábolte blbosti!

Bohumil: Jsem přesvědčen o tom, že jste čestný člověk a že v době Vaši vlády se dařilo republice jít kupředu. Bohužel mnohdy lživá media vyvíjela proti Vám silný tlak a myslím, že se tak děje stále. Držím Vám palce a budu Vás volit

Děkuji Vám!

Oldřich Suchoradský: Dobrý den! Pozdravuji Vás z Královéhradeckého městečka Kopidlna, města, kde máte svoje svoje příznivce i voliče. Máme však obavy, jak tentokrát volby dopadnou, protože EU se ani u nás netěší mezi voliči příliš velké oblibě. Jako člen redakční rady místních Kopidlnských listů a několikaletý učitel-důchodce jsem byl redakcí požádán, abych se na Vás obrátil touto cestou a požádal Vás o odpověď na dvě otázky: 1.PROČ JÍT TENTOKRÁT VOLIT DO EU ? 2.PROČ VOLIT PRÁVĚ VÁS A VAŠI STRANU? Nevím, ale možná

Proč jít volit? Protože jinak budou o našem osudu v Bruselu zase rozhodovat panáci a rekreanti. A proč volit mě? Protože mám zkušenosti i výsledky jako nikdo jiný z kandidátů a dost energie náš program pro lidi prosazovat.

Albert Kadlec: Dobrý den, pane Paroubku, zajímalo by mě, jak si vysvětlujete oblibu Vaší strany v eurovolbách, když ve volbách do PS PČR jste získali ´´nula celá nula nic´´. Děkuji a přeji hezký den.

Uvidíme podle výsledku voleb.

Nerozhodnutý volič: Přemýšlel jsem komu dám hlas...po shlédnutí reklamních spotů politických stran vysílaných Českou televizí mám již jasno. Místo toho, abyste vložili peníze do reklamy jako ostatní, kde všichni slibují "hory doly" tak jste peníze zaslali potřebným. Kromě toho avizujete, že po případném zvolení část své mzdy věnujete na charitu. Tomu já říkám přístup ...nejen sliby, ale i činy...máte můj hlas!

Děkuji za ocenění.

Bílek: Ukrajina do EU a NATO ano, či ne? Popřípadě jak, kdy, za kolik a proč. Děkuji za odpověď.

Stálo by to hodně peněz nás všechny. Podrobnosti si přečtěte v mých článcích zde na stránkách či na serveru Vaše věc.

frantcad: Zůstaňte pane Paroubku tam, kde jste a neotravujte společnost svým vychloubáním, co jste vše dobrého pro ni udělal udělal.....

Patrně Vás "otravuji" fakty.

petr: Reknete mi kde berete ve vasem veku tu bezbrehou jistotu ,ze uspejete.Mam jiz nyni jistotu,ze nepresahnete 0.5%.To by lide museli byt uplne mimo.

Podle včera zveřejněného průzkumu evropského PollWatch 2014 jsme na konci dubna měli preference 5 %.

Jana Dohnalová: Dobře jste natřel té novinářce z Mfd měl jste ji vyhodit hned:) jinak vám fandím uz dlouho,máte moji podporu a hlas!

Děkuji.

pesin: Pane Jiri me se zda po vasich odpovedich ,ze vsichni vasi protihraci v politice jsou tupci,jen vy jste genius. Taky si pamatuji jak jste objimal zazracne zbohatnuteho Stanika. O korupci raci nemluvte.Pevne verim,ze mi neodepisete.

Proč bych nemluvil o korupci? Já jsem nic neukradl a nebyl jsem spojen s žádnou korupční kauzou.

pesin: jestli mate pane Paroubku v predvolebnim pruzkumu 4-4,9%hlasu do euro voleb 2014 ,tak zezeru babitcin slamak a necham se pichnout do bricha dedovima vidlema.Uz zase blbnete normalne uvazujici lidi svym bezbrehym populismem.Vzdy jste sazel na tuposti poloviny naroda,ted ovsem vas zastupuje pan Sobotka.

Už si chystejte vidle. Podle průzkumu PollWatch 2014 máme v závěru dubna preference 5 %.

Ondřej: Kde jste vynaložil těch 30 000,- jak píšete ve svém volebním spotu na webu to nikde nevidim

Ty peníze dáme až z výtěžku z volebního výsledku.

Ája : Pane Paroubku, jsem levicový volič a pozorně sleduji vaši stranu LEV21 a přála jsem si vaši stranu v nové vládě,bohužel to nevyšlo, tak Vás opět podpořím svým hlasem ve volbách do Evropského parlamentu. A děkuji,že jste se vzdal pěněz na výrobu televizního spotu a daroval je potřebným,není to poprvé! Přeju Vám hodně štěstí.

Děkuji Vám za podporu!

Karel: Na Brusel !!! Pane předsedo, přeji úspěch ve volbách. Vždy jste jednal férově, co jste řekl to platilo, stál jste vždy za svým. Jste jeden z mála politiků bez afér a podrazů. V této republice a době, věc málo vídaná. S mým hlasem můžete vždy počítat. K.K.

Děkuji Vám

AR: Co jste v životě dokázal, krom politické kariéry? Jak byste se živil, kdybyste nebyl politikem?

Živím se teď mimo politiku, a to docela dobře. Kdo nechce akceptovat, že 1+1=2, ten to nepřijme.

AR: To je pohroma ten obrázek toho pána na uvodní stránce

Je mi Vás líto.

Lívie: Poslední Vaše věta v odpovědi panu Romanovi cituji:naopak má politická kariéra byla mimořádně úspěšná a zdaleka nekončí, tak ta mi pěkně zkazila den. A představa, že zdaleka nekončí je dost úděsná.

Byla jste spokojená za vlády Nečase či Topolánka? Bylo to lepší než za "mé" vlády? No, nevím...

Jitka: Dobrý večer pane Paroubku, vracíte se rád do slovenských lázní ? Jinak přeju úspěch ve volbách :) Půjdu volit.

Děkuji za podporu. Na Slovensko brzy pojedu.

standa: jak víte jsem vaším obdivovatelem co jste pro českou republiku udělal proto vám držím palce zvolení poslance do bruselu kolega z české lípě

Děkuji Vám!

Petr Barna: Pane předsedo, vždy mi trochu vadil Váš buldozerský přístup ke všem odpůrcům, nikdy jste nevypadal příliš komunikativně, ale máte moje sympatie za skutečnost, že příliš neměníte svoje názory, byť s nimi nemusím souhlasit. Jaký je Váš názor na loňskou novoroční amnestii p.exprezidenta Klause a vůbec na desetileté účinkování p. Klause ve funkci prezidenta ČR.

Amnestie V. Klause byla děsivou chybou. Účinkování V. Klause v roli prezidenta - jak kdy. Nic není jen černé či bílé.

Roman Bohaboj: Hezký den pane Paroubku,je mi moc líto,že nejste v parlamentu,protože vás považuji za jednoho z mála lidí kteří se dají nazývat lídři.Udělal jste pro ČSSD víc než kdokoliv jiný, a ti prospěcháři jako Jandák, Hašek,Urban,Škromach a podobní vás po vítězných volbách potopily.Je moc dobře že jste si našel svoji cestu a založil svoji stranu.Pane Jiří Paroubku přeji vám překročení 5% hranice pro zvolení do EU parlamentu,přeji vám aby vaše práce a program našli naplnění.Hodně štěstí v pracovním a rodinném životě.

Děkuji za podporu.

Iva: Na jaké účely byly použity peníze určená na výrobu spotu? Odpověď bych čekala na první straně vašeho webu, když je to nejdůležitější informace uvedená ve spotu ČT. Děkuji

Peníze dáme až z výtěžku z volebního výsledku.

Lukas: Nevidím nikde prezentovanou skutečnost z TV, že 30000Kč na spot, který nebyl natočen bude dán na dobročiné účely a zde na těchto stránkách se o tom více dozvím.K 7.5. zde není nic. Holt sliby chyby

Peníze dáme až z výtěžku z volebního výsledku. O jejich osudu se dozvíte včas na těchto stránkách.

Bývalý volič ČSSD: Vážený pane Paroubku, jaké tři priority v oblasti rodinné politiky budete prosazovat, pokud budete zvolen do EU parlamentu? Prosím o konkrétní odpovědi k porodnosti - podporovat a jakým způsobem, a to jak v rámci eu, tak v ČR? Co budete navrhovat v oblasti daňové politiky pro rodiny? Jak by měla vypadat imigrační politika 2014 - 2019 a zda budete v této oblasti aktivní? Díky za odpověď. Přeji Vám podporu a úspěch v nadcházejících volbách.

Dobrý den, bohužel uspokojivá odpověď by vzala alespoň hodinu času. Rád si o tom s Vámi ale promluvím na některém z našich mítingů či Vám odpovím emailem.

Irulan: opravdu považujete tento národ za burany bez mozku a paměti ?

Ne, to jsem nikdy netvrdil.

Ladislav: Zajímalo by mne,proč jste vykřikoval že máte kravatu za 30 000 korun,sako-nevím již cenu,kalhoty,boty a dcera má botičky za tisíce???????Člověče-máte rozum??????To si myslíte že vám lidé dají hlas,když tady tisíce dětí nemá na obědy,chcípou lidi hlady a vy si vykřikujete jak si žijete!!!Dokažte že jste si na svoje oblečení poctivě vydělal a nebyl to úplatek!!!!!!!Jasně chápu,že jste si zvykl žít na vysoké noze a tak se enažíte za každou cenu tam udržet a možná pár blbců vám uvěří--ale já ne!!!!!!!!

Nic takového se nestalo. Blábolíte! A chtěl bych říci, že pokud budu zvolen do EP, polovinu svého platu (100 tis. měsíčně) rozdám potřebným.

Dvořák: Po podrazu České Televize máte hlasy od celé naší rodiny

Děkuji za podporu. Opravdu je to podraz!

Horáček Libor: Velice se divím, že chcete opět do nějakého politického klanu,tentokrát europarlament. Ale peníze jsou peníze. Proč se pořád někam tlačíte s takovými zkušenostmi nejen z pozice náměstka RaJ Praha 1 a dalších a dalších. A výsledek ve prospěch tohoto státu se v případě Vašeho zvolení europoslancem bude asi zase 00, stejně jako v případě pana Špidly,Libora Roučka a dalších.. Prospěch budete mít pouze a pouze Vy. Divím se, že to ještě lídé, kteří mají problémy každý měsíc se zaplacením složenek,nepochopili. A

Kdybych Vám napsal, co jsem ve veřejných funkcích udělal, stejně byste to negoval.

David Rössner: Pane Paroubku vážím si Vaší práce pro obyčejné lidi, chtěl bych Vám popřát mnoho štěstí.

Děkuji Vám!

Jan : Dobry den, tvrdite, ze Vas mame volit, protoze kdyz jste byl premierem, bylo vsem lepe a zeme prosperovala. Ano, opravdu byl v zemi hospodarsky rust /jako v cele Evrope v te dobe/ a presto Vase vlada fatalnim zpusobem zemi zadluzovala a ted je nutne platit. Je tedy opravdu moudre volit cloveka, ktery v dobe blahobytu misto splaceni zadluzuje??? Nevim, Nevim ...

Vytvářeli jsme v té době rozpočtové rezervy (92 mld. Kč), které Topolánkova vláda rozházela.

Milan F: Pane Paroubku, chvalite se, ze po dobu Vaseho dvouleteho premierovani dosahoval rust HDP pres 7 procent. Opravdu jste presvedcen, ze HDP se da nastartovat ze dne na den? Ze ten rust neni spis zasluhou predchozi vlady? Vite neco o ekonomice???

Jsem ekonom

Pavel: Je pro mě neuvěřitelné, jak se chováte už dlouho skromně, uvážlivě a rozumně. Vaše argumenty jsou vždy věcné, pravdivé a přesvědčivé. Dále oceňuji, že si vždy si vybíráte stejně skvělé spolupracovníky (Tvrdík, Rath). Jinými slovy, tak domýšlivého člověka jako jste Vy jsem ještě nepotkal. Právem jste byl odhozen na smetiště.

Odešel jsem z vysoké politiky sám a dobrovolně po vítězství ve sněmovních volbách.

peta: pane paroubku,nenechte se otravit tema blbcema z novinarske zumpy! drzim vam palce. byl jste nejlepsim premierem co kdy cr mnela.pan m.zeman take nebyl nejhorsi vazim si vas obou.

Děkuji za podporu. Otrávit se nenechám.

Jakub Cepak: Pane Paroubku, mam na Vas dotazu hned nekolik. Ac jim nedavam moc velkou sanci na (opravdove) zodpovezeni, presto je pokladam, shledavam je za relevantni: 1) Jak v pripade sveho zvoleni do EP budete ridit svou stranu na dalku (kolik lidru ostatnich stran je v soucasne dobe v takove funkci)? Jake pak bude mit sance v dalsich volbach? 2) Jak je na tom Vase strana v soucasnosti financne? Pri jejim vzniku jste proklamoval nadprumernou pruhlednost jejiho financovani, nicmene publikovani ctvrtletnich informaci o

Budu většinu času v republice. Šance bude větší, pokud teď budeme úspěšní. Vlastně se na kampaň "skládáme". Budu stejně transparentní jako např. A. Babiš. Doba se změnila.

Jirka: Dobrý den pane Paroubku, mám takový možná zvláštní dotaz. Proč levicové strany chtějí více zdaňovat tzv. milionáře, jinak řečeno české manažery a vedoucí pracovníky firem, kteří vydělávají nad 100tis Kč měsíčně ? Ano, vyděláváme víc než ostatní, ale nechodíme domů z práce ve tři odpoledne jako moji sousedé, nevysedáváme po hospodách a snažíme se dělat víc a víc a bohužel naše rodiny nás defacto vidí jen o víkendech a to většinou ještě jeden den. Ano díky tomu máme větší hypotéky, ale také platíme více na d

Ale tak je tomu také v nejcivilizovanější části Evropy. Tak proč to měnit?

Ivan Fenz: Pane Paroubku, dodnes jste nevysvětlil svůj zhrzený projev po volbách v r. 2010, který Vás zneschopnil pro pověření funkcí premiéra. Jako zástupce ČSSD, která získala nejvíc hlasů jste měl nárokovat pověření k sestavení vlády u Klause. Jednáním se stranami si vyjasnit pozice a v nejhorším získat alespoň uznávané místo v opozici. Funkci jste zahodil a dnes klopotně vykrádáte příležitosti znehodnocováním ČSNS nebo koupeným rozvratem v ČSNS 2005.

Pro Vaši informaci ČSNS 2005 sama sebe zrušila, tam opravdu není co kupovat. Nevím, co na mém projevu po vyhraných volbách v květnu 2005 bylo zhrzeného. Odstoupil jsem z pozice ve volbách vítězné strany, protože jsem nechtěl vstupovat do vlády s individui typu Bárty a Johna. Nečasovi a Kalouskovi to nevadilo.

Lukáš: Dnes je to přesně pět let, kdy padla vláda Mirka Topolánka po hlasování o nedůvěře, které jste vyvolal. Jak se na toto hlasování díváte zpětně? Bylo správné? A nebylo toto hlasování jakýmsi počátkem Vašeho konce v ČSSD?

Lukáši, vždycky je začátek něčeho koncem něčeho jiného. Připomeňme o co tehdy, před pěti lety, šlo. Vláda M. Topolánka se zhruba tři čtvrtě roku opírala ve sněmovně o hlas obviněného poslance Wolfa, který od ČSSD přeběhl k vládní koalici (později byl Wolf odsouzen a nyní je na útěku). Mezitím ovšem ODS a Zelení vyloučili ze svých řad celkem čtyři poslance a ve sněmovně tak koalice již neměla ani těsnou většinu. Bez těchto vyloučených poslanců koalice by pád vlády nebyl. Nejbližší přítel a rádce premiéra Topolánka se v této situaci snažil zabránit odvysílání reportáže ČT vysoce kompromitující poslance Wolfa, a to zastrašováním redaktora ČT. To by v jakékoliv jiné západoevropské zemi znamenalo okamžité odstoupení takto "namočeného" premiéra. Dnes bych jednal stejně jako tehdy, morálka je nedělitelná. Po pádu Topolánkovy vlády byla rychle sestavena úřednická vláda J. Fischera, ve všech směrech lepší, nežli její předchůdkyně. Byl velkou ústavní většinou přijat ústavní zákon, podle kterého měly v půli října 2009 proběhnout mimořádné volby do sněmovny. V nich by podle všech průzkumů zvítězila levice a tedy sociální demokracie. Pak přišel nečekaný podraz ze strany Ústavního soudu, který protiústavně zrušil ústavní zákon o mimořádných volbách. Každý soudný člověk se musí ptát, kde takový pokakánek jako je Rychetský vzal odvahu k takovému znásilnění práva a ústavy. Zajímavé by bylo v této souvislosti projít depeše z americké ambasády z té doby a hledat odpověď tam. Chtěl jsem sloužit této zemi jako premiér a navázat na období své vlády v letech 2005-2006, kdy ekonomika státu rostla sedmiprocentními tempy, rostla reálná mzda i důchody, schodek státního rozpočtu byl pod kontrolou. Co naopak způsobila vláda bizarních figur typu Nečase, Kalouska, Bárty, Johna atd.? Hospodářský pokles a morální marasmus. A současná sociální demokracie? Ta od doby mého odchodu z pozice předsedy strany oslabuje a oslabuje.

Roman: Paroubku , jste borec. Máte můj hlas ve volbách do EP. Natřete zadnici koblihářům ........

Romane, díky za podporu!

horák: proč si berete p.HORAKOVOU jako štít když se tryzny v TEREZINE nezučnastnujete. víte kdo byl v male pevnosti za protektorátu vězněn .

Bohužel se nemohu zúčastňovat všech tryzen, které v téhle zemi jsou.

michal: Pane předsedo, nedávno jsem Vám sem napsal, že se sice většinou názorově lišíme, ale že jsem se nesmířil s nespravedlností a nefér útoky vůči Vám a že jsem se proto rozhodl Vás volit. Dnes jsem si přečetl prohlášení LEV21 ke krymskému referendu a musím říct, jedním slovem, perfektní. Pokud jste se na prohlášení podílel či ho formuloval, tak klobouk dolů, že se nevezete s mediálním mainstreamem a že si dovolíte vyjádřit vlastní názor, který není populistický a je vyvážený a odráží zdravý rozum. Díky. Podle t

Děkuji za podporu. S dalšími mými články na toto téma (a samozřejmě na témata další) se můžete seznámit na názorovém serveru Vaše věc.

Vladimir: Vážení,jsem 55 .letý stavební řemeslník a od roku 1990 do 1995 jsem pracoval na německých stavbách.Mzda několikanásobně vyšší než v Československu.Od roku 2004 do roku 2013 jsem žil a pracoval v Londýně.Minimální mzda ve Velké Británii je 6.31liber/h .Na anglických stavbách jsem pracoval jako tesař za 12.50liber/h.Chci vám jen říci,že v České republice se za 25 let stalo tolik křivd na českém národu a nikdo nebyl za to odpovědný.Populisti v české republice ,toužící po MOCI se stávají ZLEM na národu.Lidé v

Máte, bohužel, pravdu

Jiří Kuneš: Já snad nemám ani žádný dotaz,protože už tu žiji 56 let, kromě toho, kdy budete v Plzni? Pokud bych Vás zde neviděl, tak telegraficky: Průměrně souhlasím s obsahem Vašich 4 bloků z 5-ti uveřejněných na www.vasevec.cz , máte inteligentní spolupracovníky a můj hlas ve volbách,dále volební radu zdarma - více úsměvu na Vaší tváři, jste spolu s M. Zemanem nejvzdělanější politik zde v ČR, avšak zřetelně pracovitější a férovější. Ač bych Vás raději slyšel ze sněmovny, tak třeba do ní vede cesta přes Brusel. Hodn

Děkuji za názor a podporu. A pokud jde o tu sněmovnu, souhlasím s Vámi.

Alena Prášková: Pane Paroubku jak se těšíte na 400.000,- Euro ročně (+-11.000.000,- Kč) které budete brát jako případný poslanec EP? Co tak úžasného plánujete za tyto peníze pro ČR vykonat? Myslíte si, že je to adekvátní odměna?

Plat poslance je 8 tisíc euro měsíčně. Řekl jsem už v lednu, že polovinu této částky - budu-li zvolen poslancem EP - tedy více než sto tisíc Kč věnuji potřebným.

Zbyněk Rychnovský: Pane předsedo Paroubku, byl jste předsedou vlády, velmi výraznou osobností naší země, představitel naší země jak uvnitř tak mimo republiku.. zajímalo by mne, proč nejste častěji zván do TV publicistických pořadů.. copak o vaše názory a myšlenky nikdo nestojí?.. Vždy jste byl velkým oponentem p. Topolánkovi a dalším... Připadá mi nedůstojné, že na Vás ČT a Český rozhlas takto zapomněl... .. v TV jsou v do diskuzních pořadů zváni lidé, kteří toho pro naši zemi zdaleka neudělali tolik co Vy... .. děkuji

To je, vážený pane Rychnovský, spíše otázka na ČT. Prostě, některé zájmové skupiny, počínaje Babišem a Bakalou (byty OKD) si nepřejí můj návrat do vysoké politiky. K tomu ČT slouží např. cinknuté průzkumy veřejného mínění Medianu a STEMu.

eďa: Pane Jirko Paroubku, tak nějak jsem Vám vždycky fandil. Uměl jste označit aktuální problém a současně navrhnout řešení , ale když čtu Váš program a vidím slova "budeme usilovat" , ale jak usilovat ? To bych tedy opravdu, ale opravdu rád věděl.

Myslím, že řešení umím navrhnout stále. Přečtěte si pozorně náš program. Zkuste více věřit Babišům a Sobotkům, v reálu Vám pomohou možná více než v minulosti já...

tichý pozorovatel: EU měla přinést evropským zemím prosperitu a bezpečnost. Bohužel se EU postupně stala převodovou pákou globálního kapitálu a v důsledku toho přináší evropským zemím pravý opak toho, co slibovala. Vámi avizované zaměření na dílčí problémy v EU a nereflektování problémů hlavních považuji za neadekvátní situaci. Jsme dnes v situaci, kdy EU je třeba zcela zreformovat, na což tam jednotlivé členské země až na výjimky nezastupují ti správní lidé nebo ji rozpustit. Jak se k řešení tohoto dilematu postavíte Vy? Vž

Hlavní je zřejmě revoluce! Já jsem pro reformu.

Hlaváček: Máte pravdu a jinak se divím,že občané v ČR,tak poučení z doby minulé šli,jdou a půjdou vždy proti sobě.Celý národ snad ještě ne,ale je dost těch kteří opaku věří,více než objetivní pravdě.Zaorálek naprosto ničemný a troufne si vést diplomacii,snad stejně jako pan K.Sch.,nebo hůře.Věříte,že se to všechno srovná,já ne.Přeji Vám vše dobré.

Děkuji Vám za názor i přání všeho dobrého. Také mě L. Zaorálek svým jednostranným názorem zklamal.

Obdivovatelka Lída: Vážený pane Paroubku,po přečtení Vašeho příspěvku v dnešních Prvních zprávách " Putin jako hlupák opravdu nejedná ..." a "Vypálili jsme opravdu Vl.Putinovi rybník ? " jsem se rozhodla,že Vás budu volit do EP. Souhlasím s Vámi a škoda,že jste tak málo vidět a slyšet.Stydím se za nevzdělance ,kariéristy,pochlebovače .....v naší politice,kteří si vidí jen na špičku svého nosu a kontrolují jen stav svých kont.Jsem vysokoškolsky vzdělaná a s téměř 50 lety odpracovanými ve státní správě.Držím Vám palce.

Děkuji Vám za jednoznačný názor. Skutečnost není nikdy jen bílá a jen černá. Pokud mě moc nebylo vidět, byla to snaha mě v médiích bojkotovat. Myslím, že v posledních týdnech je to lepší.

rapa: Mám jen jednu otázku proč nám ještě chcete pomáhat? Šanci jste měl, vzdal jste se sestavení vlády a tím si zavřel dveře, nechte je zavřené.

A s kým jsem měl sestavit vládu? S Bártou a Johnem. Podívejte se, jak to dopadlo, to byste chtěl?

Tejčka Pavel: Proš se do Europarlamentu opět cpou bývalí prominenti,kteří na národní scéně dokázali jen dohodit výnosné kšefty svým přátelům? Touto cestou se Evropa korupce a prospěchářství nezbaví a bolševický klientelismus se rozvine do nadnárodní fáze,ze které je jen jediný únik.Krvavá revoluce.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nevím, koho máte na mysli. Je vždycky potřeba říci, koho tím máte na mysli, zejména, když plédujete za Krvavou revoluci.

Vojtěch: Vážený pane předsedo jaký máte názor na takzvané pravdoláskaře a jejich úlohu v české politice? Mě podivuje jak se tihle Schwanzerbergerové,Pospíšilové,Dientsbierové a další navzdory tomu že reprezentují celé politické spektrum od levice až k pravici shodují v názorech. Nedochází tím podle Vás k rozkládání klasického politického systému soutěže politických stran podle pravicové a levicové orientace?

Dobrý den, Vojtěchu. Co je jim společné, to je .naprostá neschopnost těchto lidé, kteří se tváří jako vtělená moudrost, dobře spravovat stát.

Jan: Pokud vím, tak existuje historická ČSNS, která skutečně vznikla v roce 1897. Kdo vám dal právo si její historii přivlastnit?

Dobrý den. Tuhle otázku jsem tu již odpovídal. Historická ČSNS již vlastně neexistuje, pokud nemyslíte tu organizaci, která je zadlužená díky vyhazování peněz v soustavně prohrávaných volbách v posledních více než dvaceti letech. A tudíž je zcela nepoužitelná.

Jana z Humpolecka: Pane předsedo.Na portále Vaše věc kritizujete případnou dostavbu Temelína a kanálu Dunaj Odra Labe,který tlačí stávající prezident republiky.Mám dotaz jaký je váš postoj k chystané výstavbě vysokorychlostní trati v okolí vesniček na Humpolecku, kde by došlo k likvidaci přírody. Myšlenka trati se přesouvá jako její trať. Nejprve více k H.Brodu, jindy blíže k Humpolci. Jak by se k tomuto projektu stavěla LEV21 a jak to vidíte Vy? Díky Jana

Dobrý den, Jano, jestli to poškozuje životní prostředí, tak odmítavě. Je to ale jen malý problém...

Stanislav: Jaký má pro běžného občana smysl vůbec k volbám europoslanců chodit, když už o nich pak stejně nikdy z Bruselu neuslyší?

Dobrý den. Díky za Váš dotaz. Pusťte tam tedy konečně někoho, o kom uslyšíte.

Vojtěch: Jaký máte názor na události na Ukrajině? Nedošlo ze strany proevropské opozice k porušení práva za podpory EU? Ukrajina má přece standartní evropský politický systém a prezidentovi končil mandát v roce 2015.Nebylo na místě místo násilných akcí formulovat své požadavky standartní politickou cestou tedy volbami politických stran?

Vážený pane Vojtěchu, myslím, že celý problém má několik rovin. Tou první rovinou je, že ukrajinské politické elity dlouhodobě, za celou existenci samostatné Ukrajiny, zcela selhaly. Země je na hranici bankrotu, což je u potenciálně bohaté země neuvěřitelné. Míra korupce a nepotismu u Janukovyčovy prezidentské administrativy, ale i u těch předchozích, byla neslýchaná. Nevím, zda je pro EU velkou výhrou uzavřít asociační dohodu s Ukrajinou v situaci, kdy se tato země blíží bankrotu a přijetí norem a legislativy EU Ukrajinou si v příštích 10-15 letech vyžádá desítky miliard eur ze společné kasy EU. Tedy i od našeho státu a našich občanů. To je drahý geopolitický podnik. Chceme jistě nedělitelnou a stabilní Ukrajinu, která umožní bezproblémový tranzit zboží ze zemí EU do Ruska a surovin z Ruska do střední a západní Evropy. Pokud by tato země zahořela ohněm občanské války, bylo by jen otázkou času, kdy by byly přerušeny plynovody a ropovody na jejím území. A konečně je zde potenciální problém s migrací. V případě občanské války na Ukrajině by došlo k pohybu milionů lidí do centrální a západní Evropy a k obrovskému tlaku na sociální systémy zemí na západ od Ukrajiny.

Tereza H. : Proč chcete do EU, když jste neuspěl ani v posledních sněmovních volbách?

Dobrý den, Terezo. V podzimních sněmovních volbách jsem se rozhodl nekandidovat. Ten, kdo nekandiduje, nemůže být neúspěšný.

Zbyněk: Pane předsedo .Strana LEV21 stále nemá pevně zakotvené regionální struktury, chybí okresní pobočky. Není až moc odvážným krokem kandidovat do EU, když tím vystřílíte všechny své předáky a na obcích tzv. nikdo nebude. Jaký máte názor?

Pane Zbyňku, děkuji za Váš dotaz. Strana LEV 21 chce ve volbách do Evropského parlamentu mít dva poslance. To ještě nebude mít žádný velký dopad na kandidátky naší strany do komunálních voleb. A okresní a místní organizace postupně vytváříme.

Peter Dragošosky: Pan Paroubek,čudujem sa že v parlamenťe su šašovia napr.okamura atd.a vy mimo a pritom si myslím že ste väčší formát ako u nás Fico,podľa mna musíte zdôraznovať že čssd nieje ľavicová strana ale kmotrovská a prívesok Babiša,ako pôjdeťe po krku hlavne čssd a pozriťe si návštevu u nás Sobotku podával Ficovi ruku ako dievča to bolo na smiech pozdravujem vás a držím vám palce aby sťe sa dostali do europarlamentu.

Děkuji za podporu. Nemyslím si, že je potřeba na dnešní lídry ČSSD útočit. Lidé to chápou podobně jako Vy. Nemají-li se levicové hlasy, které není dnes schopna získat ČSSD, ztratit k Babišovi či Okamurovi, musíme se je pokusit získat my. Tedy levostředová strana LEV 21.

Roman : Vaše neúspěšná kariéra v ČSSD Vám nestačila?

Dobrý den, Romane. S ČSSD jsem dosáhl, jako její předseda, nejlepších volebních výsledků v historii této strany. Ve volbách do sněmovny v roce 2006 nám dala hlas téměř třetina voličů (o třináct měsíců dříve, kdy jsem přišel do čela vlády, měla ČSSD jen 10 % volebních preferencí) a v krajských volbách v roce 2008 to bylo téměř 36% hlasů. V témže roce navíc získala mnou vedená ČSSD z 27 mandátů v doplňovacích volbách do senátu celkem 23 mandátů (!) Volby do sněmovny v roce 2010 jsem vyhrál s 22,2% hlasů, což byl sice můj nejhorší volební výsledek, ale zároveň to byl stále lepší výsledek, než ten, který v říjnu 2013 ve volbách dosáhl Sobotka s Haškem v čele ČSSD po třech letech Nečasovy vlády či Babiš s miliardami na volební kampaň. Naopak má politická kariéra byla mimořádně úspěšná a zdaleka nekončí.

Milan: Ktera je vase partnerska strana v SR?

Dobrý den, Milane. Nemáme partnerskou stranu v SR. Politicky nejblíže máme pochopitelně ke straně Smer. Pokud budeme úspěšní ve volbách do EP, budu usilovat o to, aby se naši evropští poslanci stali členy klubu strany evropských socialistů.

Anonym: Dobrý den pane předsedo, nikdy jsem nebyl vaším příznivcem, mám na mnoho věcí a navíc zejména co se týká EU, jiné názory, ale lidsky mi velmi vadilo, jakým způsobem jste byl před několika lety "sestřelen". Ten několikaměsíční mediální boj proti vaší osobě (a zneužití snad naprosto všeho co se týkalo vás a vaší rodiny) bylo něco neskutečného a nikdy by mě nenapadlo, že je něco takového možné. Takže můj hlas dostanete, ne snad z důvodů názorového sblížení, ale kvůli elementární lidské spravedlnosti.

Děkuji Vám za podporu. Máte pravdu, před volbami do sněmovny v květnu 2010 byly útoky na mou rodinu i na mě takové, že to nemělo obdoby v české historii. Útoky promyšlené, nečisté a nefér. Dívám se ale přesto s důvěrou do budoucnosti.

Petr Kovařík: Vážený pane Paroubku, můžete mi vysvětlit, co jste pro ČR udělal v oblasti zahraniční politiky?

Vážený pane Kovaříku, děkuji za Váš dotaz. Jako český premiér jsem předvídavě, celých sedm let před Sobotkovou a Babišovou vládou, silně akcentoval jak spolupráci v rámci EU a transatlantické vazby, tak rozvoj vztahů se zeměmi BRIC (Brazílie, Rusko, Čína, Indie) a zeměmi rozvojového světa. Na rozdíl od pánů Schwarzenberga, Topolánka či Nečase jsem nikdy nevedl ideologickou zahraniční politiku. V prosinci roku 2009 se v Praze především mou zásluhou uskutečnil Kongres strany evropských socialistů, (nutno podotknout, že to bylo poprvé v postkomunistické zemi), za účasti řady premiérů a předsedů sociálně demokratických stran. Žádnou takovou či aspoň mírně srovnatelnou zahraničně-politickou akci současné vedení ČSSD po mém odchodu již nedokázalo uspořádat. Na závěr bych ještě rád připomenul, že především díky mému politickému působení dnes u nás nestojí kontroverzní americký radar.

Denisa Žáková: Proč kandidujete do Evropského parlamentu, když problematice EU vůbec nerozumíte?

Vážená paní Žáková, děkuji za Váš dotaz, ke kterému bych rád poznamenal, že jako český premiér jsem dojednal pro Českou republiku v závěru roku 2005 nejvíce peněz z evropských fondů na 1 obyvatele ze všech tehdejších 27 států EU na léta 2007 – 2013. Celkem to bylo 30,6 miliard eur, což v tehdejším kurzu koruny a eura bylo okolo 900 miliard korun. Domnívám se, že je žádoucí a nutné ptát se spíše na to, kam tyto peníze přišly. Obávám se, že část byla hloupě rozházena a část rozkradena, z čehož by se měly zpovídat zejména přední české politické strany a jejich představitelé. Můžete se také podívat na fotogalerii na těchto webových stránkách. Jsou v ní fotografie s celou řadou světových a evropských státníků. O zahraniční politice jsem ostatně napsal i knihu Ve službě republice, publikoval jsem o ní desítky článků. Naopak většina lídrů kandidátek stran do Evropského parlamentu neudělala v této problematice dosud nic.

Anonym: Nechápu, proč se vracíte do politiky. Co můžete lidem nabídnout?

Děkuji za dotaz. Nejprve bych rád upozornil na skutečnost, že jsem z politiky nikdy neodešel. Pouze jsem, z vlastní vůle, odešel z funkce předsedy ČSSD po vyhraných volbách v květnu 2010. Dále bych také rád poukázal na to, že jsem nikdy nic neukradl, netrpěl jsem ve straně kmotry a nejsem spjatý s žádným reálným skandálem. Na rozdíl od Topolánka, Kalouska či Babiše mohu nabídnout hluboké znalosti národní ekonomiky či zahraniční politiky, které umím při práci využít, což dokazuje i růst HDP, reálných mezd či důchodů za mého působení v čele vlády.

zpět na úvodní stranu