Aktuality

Opětovné zastavení čerpání fondů EU se musí prošetřit

Zhruba 100 miliard korun. Až o takovou částku může naše země přijít kvůli dalšímu zastavení čerpání evropských dotací. Přestože se o problému a možném zastavení čerpání peněz ví již od srpna loňského roku, dotčená ministerstva průmyslu a obchodu a pro místní rozvoj zřejmě v této věci neudělala vůbec nic. A to přitom již byla řízena údajnou vládou odborníků pečlivě vybraných v okolí Miloše Zemana, nikoli v okolí Nečase či Kalouska!

Je to ostuda pro Českou republiku. Zrovna dnes, kdy se objevila zpráva, že starosta italského města L´Aquila rezignoval, protože se zapletl do zneužívání evropských dotací italskou mafií určených na opravu města poničeného zemětřesením. Situace u nás bohužel nesnese jiného srovnání. Bohužel jen s tím rozdílem, že v České republice nikdo nenese odpovědnost, nikdo nerezignuje a neodejde z veřejného života.

Další zastavení evropských dotací by mělo být prošetřeno a zástupci dotčených ministerstev by měli veřejnosti vysvětlit, o co se jedná a jak budou postupovat. Kdo za to nese politickou odpovědnost? Kteří politici, kteří úředníci? Konkrétně. Za promarněných a nevyčerpaných 100 miliard korun by to totiž jinak bylo pěkně drahé mlčení.

Jiří Paroubek, předseda LEV 21

zpět na úvodní stranu
1 z 704
Další aktuality