Aktuality

ODS opět ukazuje, že lidem nemá co nabídnout

Včera jsem shlédl zřejmě předvolební klip ODS, který se vysmívá angličtině premiéra Sobotky. Tímto svým tahem ODS opět veřejnosti připomněla, že jí před komunálními volbami nemá absolutně co nabídnout.

Je sice vcelku s podivem, že B. Sobotka se za 20 let působení v politice nenaučil výborně anglicky, ale na druhou stranu je třeba také uvést, že premiér není placený jako překladatel.

Bylo by také zajímavé zjistit, na jaké úrovni je angličtina těch představitelů ODS, kteří celou akci spustili, tedy radního pro školství, sport a volný čas O. Balatky a ředitelky školy ZŠ Hanspaulka M. Pojerové kandidujících za ODS). Tímto bychom je tedy s mou manželkou, která je překladatelkou z angličtiny, rádi pozvali na kávu s anglickou konverzací, aby tak mohly vyjít najevo jejich jistě skvělé schopnosti hovoru v anglickém jazyce.

A že mají děti z prvního stupně lepší výslovnost než český premiér? Mně také manželka říká, že naše pětiletá dcera má lepší výslovnost než já. Není na tom nic zvláštního, dnes se děti učí angličtinu od malička (a v případě mé dcery od rodilých mluvčích), dříve tomu tak ale nebylo.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality