Aktuality

Oceňuji, že Martin Půta odstoupil z čela hnutí STAN

Předseda politického hnutí STAN a hejtman Libereckého kraje M. Půta čelí obvinění z korupčního jednání, konkrétně z přijetí úplatku a ze zneužití pravomoci. Tohoto jednání se měl dopustit v souvislosti s projektem rekonstrukce kostela Máří Magdalény v Liberci.

V souvislosti s obviněním odstoupil z čela hnutí STAN, které zatím povedete P. Gazdík. Z pozice hejtmana Půta odstoupit nehodlá, neboť obvinění považuje za naprosto neopodstatněné.  Projekt, o nějž v obvinění jde, byl podle Půty schválen a proplacen ještě před tím, než se stal hejtmanem a předsedou regionální rady ROP Severovýchod.

Oceňuji, že M. Půta neprodleně poté, co mu bylo sděleno obvinění, odstoupil z postu předsedy hnutí STAN.  Jde nepochybně o kladný příspěvek do české politické kultury. Nicméně se domnívám, že by se měl vzdát i pozice hejtmana Libereckého kraje a místa v radě ROP Severovýchod a vrátit se do těchto pozic, až když své jméno před soudem očistí. Podle stejného vzoru by se měli řídit i všichni ostatní politici.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality