Aktuality

Neslýchaná chyba MMR při určení dodavatele monitorovacího systému projektů financovaných z evropských fondů

Věra Jourová jako ministryně pro místní rozvoj, dnes významně adorovaná MfD jako odbornice zejména na vše, v EK by si podle vlastních slov troufla i na řízení portfolia dopravy či průmyslu, a cítí se dost silná i na pozici místopředsedkyně evropské komise (vzpomněl jsem si, co mi před čtyřmi desítkami let v mém prvním zaměstnání řekl ředitel podniku: „Čím méně člověk o problematice ví, tím se mu zdá být její řešení jednodušší“), nám na ministerstvu zanechává zajímavý fant.

Monitorovací systém na shromažďování dat o projektech financovaných z evropských fondů, je podle toho, co ČR sdělil ředitel regionálních dotací pro střední Evropu Erich Unterwurzacher, sedmkrát dražší, nežli je v zemích Evropské unie obvyklé. To je naprosto skandální a zcela diskvalifikující pro toho, kdo je za to zodpovědný.

Bylo by dobré české, a vlastně i evropské veřejnosti toto předražení odůvodnit, a to ještě před tím, než se paní ministryně stane paní eurokomisařkou. Jaké vazby má firma, která zakázku obdržela, na hnutí ANO?

Celá věc vypadá jako kolosální neschopnost ministra a příslušného náměstka na MMR anebo jako korupce monumentálních rozměrů, ke které na půdě ministerstva pro místní rozvoj dochází.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality