Aktuality

Němec: Koncept nové škodovky je naprostá bomba!

Na několika světových výstavách automobilů byl v minulých dnech představen nový koncept škodovky z Mladé Boleslavi. Je bombastický!

Nová škodovka, ať jde o vůz Škoda Vision C, který byl v pouhém modelu představen na mezinárodním autosalonu v Ženevě a v Bratislavě, nebo již plně funkční koncept, který skutečně jezdí, je opravdu překrásná a bylo by třeba, aby v Mladé Boleslavi připravovali její sériovou výrobu již nyní, než se tento nový a nádherný design okouká. Osobně si myslím, že by se takto vydařené auto mohlo začít co nejdříve vyrábět, a to nejprve v prestižní verzi Škoda Superb, postupně i jako Škoda Octavia, která je u nász aut této třídynejprodávanější. Určité shodné designové rysy, zejména přední masku, světla a zrcátka, by pak mohly mít i ostatní škodovky, zejménaŠkoda Rapid, případně i Škoda Fabia. To už však ponechme na rozhodnutí tvůrců a vedení Škoda Auto.

Nedávno, při návštěvě předsedy české vlády B. Sobotky v koncernu Škoda Auto, bylo rozhodnuto i o tom, že se v odštěpném závodě automobilky v Kvasinách bude vyrábět zcela novéškodováckéSUV, které zatím nebylo představeno in natura, ale podle dosud publikovaných návrhů a skic vypadá rovněž velmi zdařile. Jevidět, že když se nechá návrhářům a konstruktérům volná ruka a nikdo je zbytečně neomezuje v jejich invenci, umí udělat opravdu světové, a hlavně krásné auto za přijatelné peníze.

Nové líbivé linie představené škodovky zaručují, že se česká, přesněji řečeno česko-německá,škodovka co do designu stane světovým vozem a nechá za sebou historii, která byla po celá dlouhá léta poznamenána určitými socialistickými předsudky, direktivami z RVHP, hloupými úvahami různých stranických činitelů a v poslední době i doslova korejskými variacemi, které se snad ke škodě věci nejvíce odrazily i na minulé verzi Škody Superb. Kam se na tuto nově představenou verzi naší škodovky dnes designově hrabouzbytečně nabubřelé Audi, přeumělkovaný Peugeot či Citroën, které byly kdysi rovněž překrásnými vozy, ale neustálé vylaďovánía faceliftováníje postupně všechny zbarvilo do nudné šedi. Všechna jejich auta jsou takřka stejná: zajímavá pouze vymoženostmi moderní techniky.

Chce-li naše automobilka opravdu prodávat, a to nejen v zahraničí, kde jsou vozy Škoda stále ještě nabízeny v podstatě pod cenou, ale i u nás doma, musíbrát zřetel zejména na to, že solventnímu zákazníkovi se auto musí v prvé řadě líbit, teprve pak se, vyjma aut vyloženě pracovních, dívá na to ostatní. Auto prodává hlavně karoserie, její líbivé a neokoukané tvary, také pochopitelně barva, dobře propracovaný, krásný a sladěný interiér a v neposlední řadě i nepřemrštěná cena, která je v České republice pro většinu zákazníků důležitá.

Jsem plně přesvědčen, že toto všechno si pracovníci koncernu ŠkodaAuto velmi dobře uvědomují, a doufám, že takto překrásný bude již nový Superb, který začne v roce 2015 jezdit po českých silnicích. Pro naši Škodu by byla velká škoda, kdyby tomu tak nebylo.

Já osobně smekám před prací škodováckých návrhářů a do budoucna jim přeji, ať se jim práce i nadále daří. Za navržení tohoto krásného nového českého auta a za jeho prosazení do sériové výroby je třeba všem návrhářům a konstruktérům poděkovat a šéfdesignera tohoto překrásného automobilu Jozefa Kabaně navrhnout na vysoké státní vyznamenání. Opravdu si to zaslouží!

Doc. JUDr. Miroslav NĚMEC, Ph.D., stínový ministr vnitra za LEV 21 a kandidát do Evropského parlamentu za LEV 21

zpět na úvodní stranu
Další aktuality