Aktuality

Na praktiky vedoucích funkcionářů ČSSD v Ostravě je třeba upozornit

Bývalí členové ostravské organizace ČSSD oficiálně vyzvali vládu, aby podala k Nejvyššímu soudu návrh na pozastavení činnosti celé ČSSD. Ta podle nich porušuje práva a svobody svých členů.

Nevěřím, že by vláda takový návrh k Nejvyššímu soudu podala, ČSSD nejspíš udělá kšeft s dalšími vládními stranami, resp. stranou KDU-ČSL a hnutím ANO. Je ale třeba upozornit na praktiky, které ČSSD proti svým členům uplatňuje.

 Šéf ostravské ČSSD A. Rykala chápe tuto žádost jako „útok hazardní lobby, která se obává vítězství ČSSD ve volbách“. Takové házení špíny na signatáře žádosti považuji za nechutné. Je třeba se ptát, co se děje uvnitř ostravské ČSSD. Co si Rykala vymyslí na další bývalé vysoké funkcionáře ČSSD, kteří byli tuto stranu nuceni opustit jako například bývalý primátor Kainar (byl ze strany vyloučen pro kritiku jejích nedemokratických postupů) nebo K. Sibinský, starosta nevětší ostravské městské části, který ČSSD před nedávnem opustil?

Těch pomníčků nedemokratických postupů ostravské ČSSD je prostě příliš mnoho a předvolební období je tou nejlepší dobou, kdy takové postupy zveřejnit.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality