Aktuality

Mírumilovná, prosperující a stabilní země

Prezident Obama při setkání s čínským prezidentem v Pekingu uvedl, že Čína je mírumilovná, prosperující a stabilní země. Toto jeho vyjádření, které zašlo ještě dále, než kam se nedávno při návštěvě Číny odvážil zajít prezident Zeman, by si měli před spaním povinně předčítat všichni komunistožroutští a protičínští komentátoři, jejichž smutným náčelníkem je T. Marjanovič, hlásná trouba A. Babiše v MfD.

Myslím, že Obamovo hodnocení Číny je v zásadě objektivní, stejně tak jako jím zmíněné nedostatky v oblasti lidských práv v Číně. Ostatně, která země se může v oblasti lidských práv vykázat zcela čistým štítem? Možná skandinávské země, zejména Švédsko – a to je nejspíš vše…

V České republice je například místopředsedou vlády a ministrem financí majitel jednoho ze dvou největších podnikatelských skupin v zemi a zároveň majitel největšího mediálního domu v zemi. A také ministrem dopravy se nejspíš nově stane šéf jedné z největších českých stavebních firem, která je také velkým příjemcem státních zakázek… Přiznám se, že toto mě jako občana ČR velmi silně znepokojuje. Dokonce silněji než porušování lidských práv v Číně či jiné v zemi.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality