Aktuality

Ministři vlády „reforem a úspor“ na ministerstvech úsporně nehospodařili

Ministři ČSSD zveřejnili výsledky auditů na „svých“ ministerstvech. Předchozím vládám „reforem“ a „úspor“ se dle výsledků auditů na ministerstvu práce a sociálních věcí, průmyslu a obchodu, zdravotnictví a školství podařilo vyházet dvě miliardy korun, což ale podle premiéra nebude ještě konečné číslo.

 Věru příkladné šetření. Polovinu z těchto dvou miliard zvládlo proplýtvat za IT zakázky ministerstvo práce a sociálních věcí za vedení jednoho nejhlasitějších harpagonů Nečasovy vlády J. Drábka.

 

Obecně nejvíce potíží odhalil audit právě v oblasti IT zakázek. Výsledky auditů tedy hovoří zcela jasně o tom, že oblast IT se stává zlatým dolem korupce. Vláda by měla velmi rychle tuto tristní situaci v oblasti IT řešit, aby v budoucnu již k podobným excesům docházet nemohlo.

 

Dalším velmi problematickým místem, kudy „spořivým“ vládám odtékaly peníze, byly nemovitosti. (Teď nemám na mysli církevní restituce, což je jistě největším plýtváním a největší korupční akcí Nečasovy vlády, a možná všech polistopadových vlád.)  Ministerstva plýtvala v oblasti prodejů, nákupů i pronájmů nemovitostí. A to přes to, že zde v roce 2012 vznikl Centrální registr administrativních budov, který ovšem Nečasova vláda, soustředěná na „úsporné kamikadze“ ve všech oblastech, nedovedla uvést do funkčního chodu.

 

Výsledky auditů jsou zcela tristní a vláda by měla najít jmenovité viníky těchto skandálních tunelů veřejných prostředků a vyvodit pro ně z této situace jasné důsledky. Předseda vlády B. Sobotka by měl také co nejdříve vystoupit s programem, jak nehospodárnému zacházení s veřejnými prostředky na ministerstvech zabránit.

 

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality