Aktuality

Ministr Prachař svými kroky dále podporuje personální rozklad ŘSD

Ministr dopravy Prachař nejprve veřejnosti slíbil, že do 10. září bude známý nový šéf ŘSD, dnes se ale v médiích objevila informace o tom, že toto výběrové řízení zrušil, a tak tuto nejdůležitější státní investiční agenturu nadále povede S. Křítková, jíž by podle zpráv měla nově ohlídat ještě pětičlenná Správní rada.

Ministr Prachař, tato manažerská supernova vytažená z kouzelnického klobouku A. Babiše, je nejslabším ministrem Sobotkova kabinetu a svými kroky nepřestává udivovat. Jeden den se dozvíme, že ministerstvo dopravy udělilo společnosti AWT vlastněné miliardářem a téměřbankrotářem Bakalou výjimku na přepravu vysoce nebezpečného hořlavého fosforu ve vagonech, které nesplňují požadované bezpečnostní normy, další den přijde ministr Prachař s tím, že zruší výběrové řízení na ředitele ŘSD a usnadní tím pokračování personálního rozkladu této organizace.

V souvislosti s touto informací se objevila i domněnka, že výběrové řízení na post šéfa ŘSD bylo zrušeno na příkaz A. Babiše, jenž chce nového ředitele vybrat až podle výsledku nadcházejících senátních a komunálních voleb. Jisté je, že se změnou na postu ministra dopravy by B. Sobotka otálet neměl.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality