Aktuality

Ministerstvo spravedlnosti je zřejmě řízeno osobou z nejnekompetentnějších

Na ministerstvu spravedlnosti se v poslední době dějí skutečně fascinující věci. Před nedávnem bylo ministerstvo ochromeno osobními spory paní ministryně a její, nyní už bývalé, náměstkyně H. Marvanové, teď kauza s, nyní už také bývalým, náměstkem pro vězeňství Šternem.

Kauza Válková (ANO) – Štern (ČSSD) je příkladem naprosté koaliční nespolupráce a také příkladem nekompetentnosti H. Válkové, pokud se jí jako ministryni děje, že její náměstek může uspořádat nějaké výběrové řízení a pak se chovat jako politický komisař větší koaliční strany.

„Helena Válková je autokratka, která má sklon řídit resort spravedlnosti hodně silově,“ řekl Andrej Babiš, který ji na ministerstvo navrhl. Možná má Válková nějaký sklon, ale řídí vůbec to ministerstvo nějak? Hlavou ministerstva je, a ministerstvo má tedy řídit ministr, nikoli náměstek, nikoli kdokoli jiný. Pokud to Válková nezvládá, pokud je k tomu nekompetentní, je třeba, aby se k tomu nějak postavila vláda a co nejdříve Válkovou z postu ministryně spravedlnosti odvolala.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality