Aktuality

Ministerstvo práce a sociálních věcí musí vést soutěž na nový IT systém na výplatu sociálních dávek nanejvýš transparentním způsobem

V říjnu začne ministerstvo práce a sociálních věcí hledat firmu, která dodá IT systém na výplatu sociálních dávek. Ministerstvo by v tomto ohledu mělo dát poslední sbohem dědictví J. Drábka, jenž byl svého času chloubou TOP 09 a Nečasovou vládou opěvovaným ministrem práce a sociálních věcí a který se svými kriminálními partnery dokázal připravit stát o miliardu korun a významným způsobem zpomalit výplatu dávek.

Hodnota nové zakázky je 1,8 miliardy korun, ale vedení ministerstva předpokládá, že cenu v soutěži významným způsobem sníží. Aby bylo vyloučeno, že zakázka bude nést „drábkovský“ odér, vyzývám vládu, a zejména ministryni práce M. Marksovou Tominovou, aby byla soutěž na nový IT systém vedena nanejvýš transparentním způsobem, který by nezavdával možnosti k pochybnostem o nepravostech kolem této obrovské a důležité zakázky. Je velmi vhodné, aby veškeré nabídky a veškerá dokumentace ohledně soutěže byly zveřejněny na internetu.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality