Aktuality

M. Kocáb – vymítač agentů KGB

ČT zve do pořadů s největším rozsahem vysílacího času poněkud jednostranně a často přátele pravdy a lásky. Příkladem toho byl včera v hodinovém pořadu Hyde Park M. Kocáb.

Zajímavý byl i výběr otázek, na něž Kocáb odpovídal. Bdělá redakce nepřipustila vlastně žádný z desítek kritických dotazů, které se objevily na liště v průběhu pořadu. Nechyběl ovšem očekávatelný dotaz na politické „spojenectví“ V. Klause a M. Zemana a jeho údajně proruský charakter.  Následovala šokující Kocábova odpověď. Prognostický ústav, ve kterém byli jistý čas Klaus se Zemanem pod vedením V. Komárka zaměstnáni, byl podle tohoto mudrlanta expoziturou KGB. To už je na důkladnou psychiatrickou prohlídku. Samozřejmě, že moderátor už nenašel odvahu zeptat se na důkazy či alespoň indicie pro toto Kocábovo závažné tvrzení.

Škoda, že redakce nedala M. Kocábovi možnost vyjádřit se k častému dotazu na liště, a to, kdo zaplatil vytištění a „spontánní“ natištění cca deseti tisíc kusů červených karet s textem. Organizátoři to podle všeho nebyli. Kdo to konkrétně byl a kolik to stálo peněz? Zajímalo by mě, jak drahé jsou projevy spontaneity tohoto charakteru a kdo za nimi stojí…

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality