Aktuality

Komický vývoj pražské TOP 09

Trapné hašteření mezi zatím ještě současným primátorem Hudečkem (TOP 09) a jeho náměstkem a také spolustraníkem a předsedou pražské organizace TOP 09 J. Vávrou vyvrcholily rezignací obou těchto mužů na členství ve straně. Jejich rezignace byla vedením strany jednomyslně přijata.

T. Hudeček nejprve nezařadil na kandidátní listinu pro volby do zastupitelstva hlavního města Prahy svého náměstka Vávru, ten jej pak po volbách obvinil, že může za neúspěch TOP 09 v Praze a v souvislosti s informacemi, že se měl Hudeček údajně ucházet o místo na kandidátce hnutí ANO, jej vyzval k rezignaci. T. Hudeček tvrzení o tom, že by chtěl kandidovat za ANO, odmítl, stejně tak odmítl odstoupit, a naopak vyzval k rezignaci J. Vávru, a to kvůli fotografiím z narozeninové oslavy, na které byl zachycen společně s jedním z pražských kmotrů. Přestřelka vzájemných výzev k rezignaci nakonec skončila tak, že oba muži podali svou rezignaci na členství ve straně a jejich rezignace byla jednomyslně přijata.

Je faktem, že pokud by K. Schwarzenberg tak tvrdošíjně neprosazoval T. Hudečka jako lídra pražské kandidátky, a místo někoho by strana vybrala někoho dospělého, mohla TOP 09 v Praze zvítězit. T. Hudeček by se měl nyní věnovat třeba rybaření nebo jiným činnostem, které jej budou duševně vysilovat méně než politika.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality