Aktuality

Ke dnešním vzpomínkám T. Syrovátky ohledně vyšetřování kauzy Pandur

V MFD dnes na titulní straně rozvíjí Tomáš Syrovátka své vidění kauzy s Pandury. Nebojí se zavzpomínat i na své geniální investigativní vyšetřování v roce 2010.

Ačkoli pochopitelně vzpomíná poněkud selektivně a také zřejmě pozapomněl, kdo že to byl v únoru 2010, tři měsíce před volbami do Sněmovny, pro MFD lumpem v této kauze. Rád mu to připomenu.

Byl jsem to já. A i dnes si tu a tam vzpomenu na to, jak investigativní komando vedené T. Syrovátkou obléhalo Lidový dům a sledovalo každý můj pohyb. Nebo na to, jak toto komando vpadlo do restaurace, kde jsem právě obědval s čelnými manažery Deutsche Bank a natáčelo na kameru naostro záběry.

Vrcholem této únorové štvanice bylo, když si tehdejší zástupce šéfredaktora MFD po čtyřech letech „vzpomněl“, že když se mnou brzy ráno dne 13. května 2006, pokud si dnes to datum dobře vybavuji, přišel dělat rozhovor, odcházeli ode mě lobbisté Steyru. Toto „neprůstřelné“ odhalení vzalo za své, když jsem si na sekretariátu nechal zjistit, jaký jsem měl ten den skutečně program.

K lítosti všech Syrovátků jsem byl už od předešlého dne na konferenci EU – Latinská Amerika ve Vídni. Po „senzačním odhalení“ zástupce šéfredaktora MFD jsem byl na večer pozván redaktorem Železným do vždy objektivní ČT, aby si mě tam s dalším zástupcem šéfredaktora MFD Kubíkem ugrilovali a snědli.

Poslal jsem tehdy za sebe J. Tvrdíka, který k překvapení obou pánů odhalil, že skutečně ani já nemohu být v jednu chvíli v Kramářově vile a zároveň ve Vídni. Tím mé „rozpracovávání“ ze strany investigativních novinářů z MFD na dobro skončilo.

Nechci se MFD ani T. Syrovátkovi smát, že v roce 2010 trefili kozla. Ani za to, že současného obviněného (M. Dalíka) vůbec v únoru 2010 neuvažovali (proč asi?), ale myslím, že by to chtělo alespoň droboučkou omluvu. Je toho MFD ve vlastnictví A. Babiše schopná?

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality