Aktuality

Když A. Babiš velí „hot“, může to znamenat i, že myslí „čehý“. Může to znamenat cokoli

Andrej Babiš si včera na ČT24 sypal popel na hlavu za to, že jeho hnutí ANO, jakožto hnutí politických amatérů, protože „přece museli vytvořit nějakou vládu“, vyhovělo ČSSD ve zrušení 2. důchodového pilíře a zrušení poplatku za pobyt v nemocnici.

Možná hnutí politických amatérů, nebo alespoň jeho hlavu, postihla nějaká ztráta paměti, když A. Babiš hovoří o tom, že vlastně nestál o zrušení poplatku v nemocnici. Zrovna v tomto si, k radosti většiny občanů, s ČSSD přece náramně notovali. Ale tak co byl včera soulad a správná myšlenka, může být pochopitelně dnes vytrpěný kompromis a chyba, televizní obrazovky, natož pak občané, už snesou vše. A když ještě kolem voleb dostanou od Babiše na metru koblížek, vše je v pořádku.

Ano, ANO se nenechá vázat žádnými trapnými programovými prohlášeními vlády, žádnými koaličními smlouvami, žádnými sliby a svými „unáhlenými amatérskými kompromisními“ prohlášeními a návrhy. Konec konců, někdy se říká, že slovo dělá chlapa, ale někdy zase, že sliby jsou od toho, aby se porušovaly. A. Babiš si vzal k srdci spíše to druhé.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality