Aktuality

Kandidáti na pražského primátora mohou být potěšeni. Blanka se bude otevírat až po volbách

Česká média včera s velkou slávou ohlašovala, že 2. prosince bude otevřen tunel Blanka. Je sice marketingově povedené, že tunel se bude otevírat v den, kdy svůj svátek slaví právě Blanka, nicméně by bylo jistě lepší, kdyby se tento největší tunel v ČR měřící 6 382 m, za který město zaplatilo bz mála 37 miliard korun, otevřel ještě před volbami.

Poté, co by s velkou pravděpodobností došlo k další pražské defenestraci, při které by občané vyházeli z oken pražské radní a současného pražského primátora Hudečka (TOP 09), by kandidáti na pražskou radnici byli nuceni krom nicneříkajících formulí veřejnosti také sdělit to, jak hodlají zajistit dostavbu vnitřního okruhu Prahy. Tedy jeho napojení na vnější okruh, bez kterého se dopravní situaci v hlavním městě, Blanka-neblanka, vůbec neuleví.

Dostavba vnitřního pražského okruhu bude stát zhruba 20 – 25 miliard korun, s diletantským vedením radnice pochopitelně ještě více. Kandidující strany by měly veřejnost informovat o tom, jak financování stavby okruhu zajistí. To jsou skutečné problémy hlavního města, nikoli například nutnost toho, zda radní budou mít bezpečnostní prověrky na stupni „důvěrné“, či nikoli, jak se nám nedávno snažila naznačit paní Krnáčová.

Otevření seriózního tématu, jakým je dostavba vnitřního pražského okruhu, se ale žádnému z kandidátů na pražského primátora vůbec nehodí. Musel by totiž opustit bezpečné vody nicneříkajících marketingových frází a už před volbami se před veřejnosti ukázat jako člověk, který o chodu města nemá ani ponětí.

Jiří Paroubek    

zpět na úvodní stranu
Další aktuality