Aktuality

Kampaním chybí vtip. Hlavním tématem je Ukrajina, zhodnotil Paroubek

Praha – Představit hlavní politické cíle strany LEV 21 pro nadcházející volby do Evropského parlamentu bylo podle předsedy strany LEV 21 Jiřího Paroubka hlavním důvodem sobotní celostátní konference strany na pražském Smíchově. Vyslechnout si, s čím jde strana do voleb, přijelo asi dvě stě členů strany z celé republiky.

Jiří Paroubek, který je zároveň lídrem strany pro volby do EP, zahájil konferenci analýzou politické situace v České republice i v Evropské unii. „Z debat evropských politických lídrů vyplývá, že Evropa se nyní potýká s vážnými problémy, jako jsou sedmadvacet milionů nezaměstnaných lidí, finanční krize či nekonzistentní imigrační politika. Jsem rád, že náš program a cíle pro volby do Evropského parlamentu se těmito reálnými problémy zabývají a nabízí pro ně řešení, “ uvedl na začátku konference předseda strany LEV 21 Jiří Paroubek. Zdůraznil i reálné šance strany na dobré volební výsledky v příštím týdnu, vzhledem k pětiprocentní preferenci podle posledních průzkumů agentury SANEP a PollWatch 2014.

Paroubek využil příležitosti i ke zhodnocení dosavadního průběhu kampaně, která se blíží do finále. „Myslím, že i za zlomek peněz, které dáváme do kampaně, ve srovnání s parlamentními stranami, se nám daří držet v kampani krok s takovými stranami jako je ANO či ČSSD,“ konstatoval Paroubek. Podle svých slov však celkově postrádá prakticky ve všech kampaních trochu vtipu a také většinou i obsah.  

Jiří Paroubek pak ve své prezentaci shrnul finanční i politické dopady geopolitických změn na Ukrajině, což vnímá jako zásadní celoevropský problém a zároveň jako stěžejní téma evropských voleb, kterému se však většina kandidátů do EP, podle Paroubka, záměrně vyhýbá. Přesun Ukrajiny do zájmové sféry Západu bude znamenat obrovské částky na sanaci státních financí této země a modernizaci její infrastruktury.

Na vystoupení Jiřího Paroubka navázal místopředseda strany LEV 21 Petr Benda, který shrnul základní cíle strany v oblasti kvality života a životní úrovně lidí. Ekonom a kandidát č. 2 pro volby do EP Filip Drapák seznámil posluchače se zásadami ochrany spotřebitele a ochrany trhu. Na závěr pak k publiku promluvil odborník na bezpečnost a emeritní vrchní policejní rada Miroslav Němec. 

zpět na úvodní stranu
Další aktuality