Aktuality

Jmenování Jourové je skandálem české politiky

Měl jsem oprávněné výhrady ke špatné personální politice Nečasovy vlády. Musím říci, že vláda Zemanových kamarádů pod vedením J. Rusnoka mé výhrady jen umocnila. A nynější vláda se bohužel též činí.

Z hlediska českých zájmů je jmenování Věry Jourové eurokomisařkou za ČR naprosto nepochopitelné. Šéfové vládní koalice se vůbec neobtěžují české veřejnosti sdělit, v čem je tato žena vynikající odbornicí.  Její předchůdce Š. Füle je nesporně vynikajícím diplomatem, V. Špidla je výtečným odborníkem v oblasti sociálních věcí. A V. Jourová?

V. Jourová byla ministrem pro místní rozvoj Martínkem v roce 2005 z tohoto ministerstva, kde pracovala jako náměstkyně ministra, vyhozena pro pracovní neschopnost.

Velice jsem se V. Jourové zastával, pokud jde o berijovské intriky Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a nezákonného obvinění před podzimními komunálními volbami v roce 2006. Lidský ohled a zájem však nemohou setřít smutnou skutečnost, že budeme mít v Evropské komisi velmi slabou zástupkyni. Jak se totiž zdá, jedinou kvalifikací V. Jourové je, že je žena. Osobně dodám, že žena sympatická.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality