Aktuality

Jak hluboce klesl někdejší místopředseda vlády

J. Kalvoda, bývalý místopředseda vlády, který byl ve své době odpovědný za vládní legislativu, proslul ve vládě značnou leností a poté, co se provalilo, že titul JUDr. užíval pouze ve shodě se svými vroucími přáními, ovšem nikoli po právu, z vlády odešel.

 Založil si vlastní advokátní praxi, a jelikož se i on musí nějak živit, s chutí se zapojil do těch nejproblematičtějších záležitostí, které ve svých důsledcích poškozovaly český stát. A tak v záři roku 2009 sesumíroval prapodivnou stížnost poslance Melčáka, která Ústavnímu soudu umožnila protiústavně změnit ústavní zákon, jímž byly vyhlášeny mimořádné volby do Sněmovny. Kalvoda byl jeden z mála, kdo protiústavní rozhodnutí Ústavního soudu s chutí podporoval.

Před řadou let se zase dal J. Kalvoda najmout, aby zastupoval problematické zájmy firmy Diag Human, jež mohly Českou republiku připravit o mnoho miliard korun. Pana Kalvodu vůbec nenapadlo, že je jako bývalý místopředseda české vlády v příkladném střetu zájmů. Arbitři nyní, zaplať pánbůh, rozhodli, že povinnost ČR zaplatit firmě Diag Human podle někdejšího rozhodnutí 8,33 miliard, je neplatná. Ovšem ani tuto porážku nehodlá J. Kalvoda sportovně přijmout.

Budu sledovat, jak bude český stát od Diag Human (a věřím, že dojde také na jejich právní zastoupení) vymáhat náklady za své právní zastupování v této kauze, které dosáhly několika desítek milionů korun.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality