Aktuality

J. Rusnok by měl odejít z vedení ČNB

Na podzim roku 2013 rozhodla tehdejší Rusnokova vláda o koupi sídla generálního ředitelství Úřadu práce. Z celkové ceny 299 milionů měla 236 milionů zaplatit EU.

Tuto budovu před tím koupila od Bakalova vydavatelství Economia firma Al-katria za 140 milionů. Vládě ji tedy prodávala zhruba o 160 milionů dráž. Evropská komise pochopitelně odmítla tento projekt proplatit.

Hlavní postavou tohoto pochybného obchodu je sice předkladatel materiálu do vlády, tehdejší ministr práce F. Koníček, ale J. Rusnok, tehdejší předseda vlády, tento obchod podporoval – a přitom jen těžko mohl nevědět o jeho problematičnosti, kvůli které stát přijde o 185 milionů korun, a celý obchod navíc tak nějak působí jako loupež za bílého dne… A pokud to J. Rusnok netušil, je zcela nekompetentní.

Bývalý předseda vlády Zemanových přátel J. Rusnok nyní působí ve vedení ČNB. Ale muž, který České republice posvěcením výše popsaného „obchodu“ způsobí takovou škodu a k tomu mezinárodní ostudu, by ve vedení ČNB sedět určitě neměl. A už vůbec by neměl pomýšlet na post šéfa této instituce.

zpět na úvodní stranu
Další aktuality