Aktuality

J. Paroubek: Oligarchizace české politiky na postupu

Když se mě před pár týdny jeden člověk z týmu A. Babiše lehce otázal, jak je to s penzionem mé bývalé ženy, nevěnoval jsem tomu pozornost. Jsem sedm let rozvedený, v té době jsem se již nějakou dobu s bývalou ženou neviděl, a tak jsem tomu dobrému muži doporučil, aby mé bývalé ženě sám zavolal a podělil se s ní o svou starost. Určitě to neudělal.

Po úterním ataku na mou bývalou ženu ze strany bulváru už celou věc chápu. Babišův marketingový stroj pracuje naprosto dokonale. Zpravodajský tým rozvědčíka K. Randáka vypracuje příběh a předá jej dále do médií. Zejména v tom případě, kdy připravuje větší kampaň v Babišových médiích (MFD, LN ad.), dává „podklady“ jinam, nejraději do bulváru. Tam pak dochází k výstřelu z Aurory.

Pan Babiš, slovenský estébák, je nejen lhář, což vyjde záhy najevo po rozsudku slovenského soudu, je také zbabělec. On bere bezmocnou ženu (momentálně po těžší operaci páteře) jako nástroj jen proto, aby poškodil mě. Co kdybych jeho kandidáta do EP – lobbistu miliardářů Teličku trochu protřepal, že?

Oligarchizace, ba přímo ukrajinizace naší země pokračuje mílovými tempy. To již není putinizace, jak píší neinformovaní. V. Putin má „své“ oligarchy plně pod kontrolou. U nás nebude dlouho trvat a oligarchové budou mít pod kontrolou celou politickou třídu země. Někteří v dohodě s Babišem, hlavním oligarchou, jiní proti němu, aby se mu co nejúčinněji mohli bránit. K tomu ovšem potřebují „vlastní“ média a ještě vliv v politice. Jinak budou mít s Babišem již v blízké budoucnosti mnoho problémů… Tomu přece jde v první řadě o byznys, není to nic osobního. A. Babiš postupuje velice promyšleně a marketingově účinně.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality