Aktuality

Investice s vysokou přidanou hodnotou podle exšéfa CzechInvestu

Bývalý šéf státní agentury CzechInvest Miroslav Křížek byl obviněn z podvodu. Před dvěma lety měl jako šéf této státní agentury zaplatit 2,2 milionu korun za personální audit, jehož výsledky jsou ale k nenalezení.

Miroslav Křížek, zastupitel Prahy 13 za ODS, přišel do čela CzechInvestu, který rozděluje desetimilionové dotace, v roce 2010 a chtěl do Česka přilákat zejména investice s vysokou přidanou hodnotou. Už v srpnu 2012 byl ale ze své funkce odvolán kvůli zmanipulované zakázce na vyhledávání průmyslových nemovitostí pro zahraniční investice, kterou měl v tichosti přidělit společnosti Glafin, jež patří jeho známému Z. Hurskému.

V souvislosti s touto kauzou byl také prošetřován, ale obviněn nebyl. Nyní, po dvou letech, ale policie s obviněním přichází. Jako ředitel CzechInvestu měl vypsat personální audit, za který sice agentura zaplatila firmě Z. Hurského, která se tímto druhem poradenství ani nezabývá, 2,2 milionu korun, ale podle policie nikdy nevznikl. Křížkovi i Hurskému hrozí až osmileté vězení.

Jsem velmi zvědavý, jak se ke kauze postaví pražská ODS.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality