Aktuality

I přes střet zájmů Babiš posiluje, ČSSD ztrácí

Průzkum agentury TNS Aisa ukazuje, že více než polovina českých občanů se domnívá, že A. Babiš, místopředseda Sobotkovy vlády a současně také majitel Agrofertu a mediálního impéria Mafra, je v jasném střetu zájmů.

Zaráží mě fakt, že téměř jedna polovina českých občanů fakta ukazující na Babišův střet zájmů, alespoň dle zveřejněného průzkumu, nevnímá.  To je velmi silné zázemí pro budoucí berlusconizaci státu.

Tatáž agentura přišla pro ČT také s průzkumem, ve kterém jsou uvedeny momentální volební preference českých politických stran. Babišovo hnutí ANO by podle tohoto průzkumu získalo 31,5 % hlasů a sociální demokracie by za ním zaostala o 11 % hlasů.

To je samozřejmě velmi závažná informace a zdá se, že před pár týdny avizované sbližování volebních preferencí obou těchto politických subjektů, se nekoná. 

Vedení sociální demokracie by se mělo urychleně zabývat faktory, které toto zaostávání za hnutím ANO ve volebních preferencích způsobují. Jde zejména o způsob plnění předvolebních slibů (revize církevních restitucí), přehnaný antirusismus a antiputinismus spojený s harašením zbraněmi, což většinově pacifističtí levicoví voliči pokládají za nerozumné. Jde také o pomalé řešení ekonomických problémů země a o to, že vedoucí představitelé ČSSD nejsou dost dynamičtí, nemají schopnost udržet si „strategickou iniciativu“ a ve srovnání s lídrem hnutí ANO jsou bez charismatu…

zpět na úvodní stranu
Další aktuality