Aktuality

Humorný přístup hnutí ANO k sestavování kandidátek

První místopředseda hnutí (ANO) J. Faltýnek přišel s nápadem, který má zabránit tomu, aby politici hnutí ANO v budoucnu hlasovali jinak, než velí stranická disciplína. Chce, aby prvních deset lidí na kandidátce v každém kraji prošlo psychotesty. Uvedl k tomu, že on sám v Babišově Agrofertu coby vysoký manažer psychotesty absolvoval a „to vás prověří tak, že po čtyřhodinovém testu ani nevíte, jak se jmenujete.“

Zdá se, že hnutí ANO opět hraje na notu „chceme stát řídit jako firmu“, a tak stejně jako uchazeči o některé pracovní pozice či třeba také zbrojní průkaz, budou i zájemci o přední místo na kandidátce hnutí ANO, procházet před „přijetím“ psychotesty.

Psychotest bohužel neukáže ani kvalifikovanost „uchazečů“ o čelní místa na kandidátkách, ani jejich manažerské a jiné zkušenosti, či jejich odbornost. 

Pokud jde Faltýnkovi o absolutní tvárnost členů hnutí a o to, aby si s čelními představiteli kandidátek v krajských volbách mohlo vedení strany dělat, co chce, lze mu doporučit postup jedné nejmenované firmy, která uchazeče o místo nutila představovat si, že jsou nějaké zvíře, a podle toho se chovat a jíst ze země, jako by tímto zvířetem byli… Následné stížnosti na takový postup by také naplnily marketingový význam nejnovějšího Faltýnkova nápadu o psychotestech, a tedy dělat, že se něco dělá…

Psychotesty svých kandidátů pro krajské volby vedení hnutí ANO elegantně zastírá, že o naprosté většině svých nominantů na kandidátních listinách pro krajské volby nic neví a veřejnosti za ně nemůže dát žádnou záruku.

zpět na úvodní stranu
Další aktuality