Aktuality

Finis coronat opus – Konec korunuje dílo

Končící Rada ZHMP složená pouze z politické reprezentace TOP 09, jež nebude téměř s jistotou zastoupena v příští městské radě, učinila velmi zásadní rozhodnutí ve vztahu k Opencard.

Městská rada TOP 09 prý přišla po třech letech trápení s bémovským systémem „Otevřená peněženka Pražana“, zvaným Opencard na geniální řešení. Systém dnes přijatý v městské radě má během dvou let Opencard nahradit prý jiným systémem za pouhých 40 milionů.

Zásadně nemám důvěru k náhlým „geniálním“ řešením přijatým po volbách končící politickou reprezentací a zavazujících novou politickou reprezentaci Prahy, ačkoliv pro řešení „Otevřené peněženky“ může mít zcela jiné a lepší řešení.

Městská rada TOP 09 by taková zcela zásadní řešení pro život Prahy již po volbách neměla vůbec činit. Měla by je připravit k projednání nové městské radě.

Pokud systém Opencard skončí – a je to velmi pravděpodobné – mělo by nové vedení města vymezit jasnou politickou odpovědnost konkrétních osob, za promrhání více než 1 mld. Kč z městské kasy. Případně učinit kroky k tomu, aby byla nalezena trestněprávní odpovědnost konkrétních osob.

To už dosluhující městská rada učinit nemůže, protože se za poslední tři roky stala součástí tohoto problému.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality